Po 4. kole jsou stále neporaženi pouze hokejisté Vítkovic

Hokejisté Vítkovic vyhráli ve 4. kole O2 extraligy na ledě Třince 3:1. V dalších utkáních podlehl Litvínov Zlínu 1:2, Kladno zvítězilo nad Kometou Brno 4:0, Plzeň nad Českými Budějovicemi 4:2, Karlovy Vary nestačily na Mladou Boleslav 3:4. Pražské derby se Spartou vyhrála domácí Slavia 4:2 a Liberec přehrál Pardubice 4:3.

O2 Extraliga

O2 Extraliga | Foto: O2 ELH

HC Plzeň 1929 - HC Mountfield České Budějovice 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Kvůli špatné střelbě zůstaly šance obou celků, a zejména plzeňské při přesilovce 5 na 3, nevyužity až do devatenácté minuty. Při plném počtu hráčů si s pukem zajel za Kovářovu branku Straka a jeho chytrou přihrávku využil Bomersback. Vedení domácích upevnil při hře 4 na 4 bekhendovou kličkou Scofield, který podobnou akci zopakoval i v poslední části. Jihočeši v závěru snížili, střelou mezi betony uspěl zblízka Gřegořek. A i když poté Hudec přiblížil stav na rozdíl jediné branky, definitivní výsledek stanovil dokonaným hattrickem Scofield.

Branky a nahrávky: 19. Bomersback (Straka), 33. Scofield (Jiří Hanzlík), 47. Scofield (Matějovský), 56. Scofield (Benda) - 50. Gřegořek (Hřebejk), 55. M. Hudec (Veselý). Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:5, navíc Huml (České Budějovice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6179.

HC Benzina Litvínov - PSG Zlín 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Při první vážnější šanci hostů se puk zastavil těsně před brankovou čárou, o minutu později už za ni po střele Reichela na druhé straně jen tak tak doklouzal. Snaha domácích přidat další branku končila na Sedláčkovi, na druhé straně se střela Záhorovského odrazila k na druhé straně najíždějícímu Mikovi. Jeho následný pokus vyrazil Hübl přesně před prázdnou branku na hůl Záhorovského - 1:1. Obrat završila v poslední části dokonalá souhra PSG, kterou zakončil Čech.

00:00 / 00:00

4. kolo O2 extraligy pohledem reportérů Radiožurnálu

Branky a nahrávky: 14. Reichel (Lukeš) - 35. Záhorovský (Míka), 46. F. Čech (Balán, J. Ondráček). Rozhodčí: Mikula, Šír - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7. Bez využití. Diváci: 4850.

HC Geus Okna Kladno - HC Kometa Brno 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Z první třetiny hokejisté nabídli pouze tvrdé střety, po 26 sekundách druhé části i první branku. Prosadil se Tenkrát, který přhrál na tvrdou ránu Majeskému. Hrdina domácích Tenkrát byl i u třetí branky, kdy se prosadil po přečíslení 2 na 1 a vzápětí přihrával při přesilovce na poslední gól Bělohlavovi.

Branky a nahrávky: 21. Tenkrát (Bělohlav), 36. Majeský (Tenkrát), 50. Tenkrát (Frolík, Kalla), 52. Bělohlav (Tenkrát, Kalla). Rozhodčí: Turčan, Souček - Lhotský, Kalivoda. Vyloučení: 10:13. Využití: 1:0. Diváci: 3142.

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Na baseballovou trefu Polanského v závěru první části odpověděl v úvodu druhé v přesilové hře z ostrého úhlu Treille. Hru nahoru dolů ale bez vážnějších šancí zlomila až v poslední desetiminutovka. Šance Burgera na jedné a Semana na druhé straně skončily ve výstroji bankářů. Branku dal v 55. minutě Kvapil, který se trefil ranou kolem clonícího obránce. Šanci na zvrat sebral Třinci faulující Malec a přesná přesilovková bomba Stehlíka.

Branky a nahrávky: 20. Polanský (Polák, Tomas) - 23. Treille (Štefanka, Krenželok), 55. Kvapil (Ujčík, R. Hruška), 60. Stehlík (Kvapil, Ujčík). Rozhodčí: Hodek, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:2. Diváci: 3023.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Nejprve poslal puk do odkryté branky hostuující Fabuš, poté byl vyloučen za hru vysokou holí varský Pech a Středočeši přesilovku po 10 sekundách využili. Ještě do přestávky ale snížil tečí Melenovský a následně vyrovnal Košťál. Jenže boleslavský Handlovský vrátil hostům vedení, mistr navíc pří téměř dvouminutové výhodě 5 na 3 trefil pouze tyč a Boleslav při plném počtu hráčů zvýšili vedení. Dramatizaci střetnutí provedl po rozhýbání hostujícího brankáře Kristek, více ale domácí nestačili.

Branky a nahrávky: 19. Melenovský (Kristek, Pletka), 24. Košťál (Čutta, Skuhravý), 48. Kristek (Pletka) - 7. Fabuš (Jindra, Ferebauer), 8. Král (Žabka), 26. Handlovský (Macho, Jiruš), 34. Král (Sup, Pabiška). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Charvát, Rozlílek. Vyloučení: 5:7, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3670.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 4:2 (3:0, 1:0, 0:2)

Děravá obrana holešovických nejprve neubránila unikajícího Sklenáře a poté nechala bez problémů zakončit i Hrušku. Rozhodující náskok dokonal na konci první části z početní výhody Růžička. Po trefě Červenky se zdál být duel rozhodnutý, ale Sparta zásluhou sóla Tona a využité početní výhody Broše snížila. Více ale nestihla, naopak zvýšit výhru Slavie mohl při power play Vondrka, ale trefil pouze tyč.

Branky a nahrávky: 7. Sklenář (Roth, Žižka), 12. D. Hruška (Branda), 18. V. Růžička ml. (Drtina, Vondrka), 24. Červenka (Tomica, Endál) - 44. Ton (Vykoukal), 58. Broš (Langhammer). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Netík (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 9286.

Bílí Tygři Liberec - HC Eaton Pardubice 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

S Haškem na střídačce inkasovali hosté už v 5. minutě, kdy puk při zmatku před gólmanem Růžičkou našel Víšek a pálil přesně nad lapačku. Eaton sice zásluhou Koláře snížil, ale opět Víšek a po něm i Nedvěd zvýšili vedení Severočechů. A přestože Pivko v rychlém breaku snížil, Rýgl našel v horním růžku soupeřovy branky odpověď. Hosté při power play sice snížili, vyrovnat ale nedokázali.

Branky a nahrávky: 5. Víšek (Bartovič), 13. Víšek, 24. P. Nedvěd (Klimenta, Hunkes), 37. Rýgl (P. Nedvěd, Klimenta) - 10. Kolář II (Cetkovský), 35. Pivko (P. Sýkora), 59. Divíšek. Rozhodčí: Hradil, Husička - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:2. Diváci: 7014.

Tomáš Lörincz, Tomáš Kohout, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Pavel Petr, Jaroslav Plašil, Vladislav Janouškovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít