Po dvou letech problémů opět táhne Sidney Crosby tým Pittsburghu

Hokejový útočník Sidney Crosby patří už od svého vstupu do NHL mezi nejsledovanější hráče. Pětadvacetiletý Kanaďan se ale nejvíce zapsal do paměti fanoušků svou vítěznou trefou v prodloužení proti Spojeným státům na zimní olympiádě ve Vancouveru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sidney Crosby překonává brankáře Washingtonu | Zdroj: Reuters

Kanadský útočník z Nového Skotska se stal jedničkou draftu NHL v roce 2005. Vybral si ho Pittsburgh a od svého vstupu do nejprestižnější hokejové soutěže potvrzoval slova odborníků, kteří v něm viděli legendárního Wayna Gretzkého.

V první sezoně totiž Sidney Crosby dokázal nasbírat 102 bodů v kanadském bodování. Stal se tak nejmladším hráčem v historii NHL, kterému se podařilo překonat stobodovou hranici.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sidney Crosby opět patří mezi nejproduktivnější hráče NHL

V roce 2009, už jako kapitán Pittsburghu, dovedl tehdy jednadvacetiletý Crosby „Tučňáky" k vítězství ve Stanley Cupu.

Do srdcí kanadských fanoušků se ale nejvíc zapsal v roce 2010 na olympiádě ve Vancouveru. Ve finále se tam utkali domácí hráči s rivaly ze Spojených států. V něm Crosby v 8. minutě prodloužení rozhodl o olympijském triumfu kanadských hokejistů.

"Jsem opravdu hrdý na to, co jsme dokázali. Myslím si, že je skvělé, že se to povedlo v Kanadě. Snil jsem o tom už jako malé dítě, že budu hrát hokej za svoji zem. A teď jsme vyhráli. Je to opravdu úžasné," říkal dojatý Crosby po olympijském triumfu.

V době výluky uvažoval i o Evropě

Následující dva roky pro něj ale nebyly šťastné. Kvůli problémům s otřesem mozku vynechal za uplynulé dvě sezony celkem 101 utkání. V aktuálním roce, kdy už se dal zdravotě do pořádku, ho pro změnu přibrzdila výluka NHL. Uvažoval i o evropském angažmá.

„Neříkám, že zítra odcházím hrát do Evropy. Ale je to reálnější než kdy dřív. Nikdy jsem o tom nepřemýšlel tolik, jako v posledních několika dnech. Nevím, jak dlouho bude výluka pokračovat. Pokud to bude trvat ještě dlouho, tak je to možné. Uvidíme, jak to bude pokračovat,“ nevěděl ještě na podzim Sidney Crosby, kde odehraje tuto sezonu.

Nakonec se ale znesvářené strany dohodly a kanadský útočník zase řádí v NHL. V kanadském bodování soutěže je čtvrtý a jeho Pittsburgh vede celou východní konferenci.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme