Po fotbalovém derby pražských "S" je tu i hokejové!

Nestává se právě často, aby v průběhu jediného týdne bylo hned dvakrát k vidění derby pražských "S". To pondělní fotbalové skončilo výhrou Sparty, to extraligově-hokejové přijde na řadu vpodvečer v holešovické Tesla Aréně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Kdybyste se zeptali slávistů předevčírem odpoledne, kdo bude chytat proti Spartě, určitě by následovala udivená odpověď: Samozřejmě že Kopřiva! Jenomže po pár minutách úterního domácího zápasu s Budějovicemi už bylo všechno jinak. Slávistický gólman číslo jedna totiž musel být odveden z ledu a do branky se honem stěhoval Robert Slipčenko.

„Vůbec jsem si toho nevšimnul. Míra tam udělal asi nějaký špatný pohyb a prý se mu zablokovaly záda,“ uvedl k celé situaci Robert Slipčenko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po fotbalovém derby pražských "S" je tu i hokejové!

Podle dobrozdání lékaře bude Miroslav Kopřiva chybět Slávii asi týden a tak Robert Slipčenko už víceméně ví, že při derby na Spartě bude tíha brankářských povinností od první minuty zápasu spočívat na jeho bedrech.

„V přípravě jsme odchytali stejně zápasů, Míra tedy asi o jeden víc. Ale prostě jsme byli tak nějak domluvení, že budu čekat na šanci. Ta šance přišla teď! Takže jsem připravený.“

Připraven je také útočník Michal Vondra, ovšem s tím rozdílem, že ten může být počítán mezi zasloužilé opory Slavie a mnohokrát už tedy okusil atmosféru pražských derby. „Je to hodně vyhecované a je to zvláštní zápas, emoce tam hrajou! Přijde hodně lidí, takže bude určitě výborná kulisa.“

A co pondělní fotbalové derby? Zaujalo i hokejisty? „Byla jsem tam osobně a myslím, že v určitých pasážích Slavia byla lepší, škoda. Ale hraje se to na góly,“ konstatoval Michal Vondra.

Vondrkův výrok platí také při hokeji - a v úterý na to slávisté v utkání s Budějovicemi doplatili. Teď by si prý chtěli spravit chuť, ale co když je kromě Sparty přivedou do rozpaků také hustě zalidněné tribuny, na které z domácích zápasů v O2 aréně nejsou zvyklí?

„Musíte hrát furt naplno, ať je tam spousta lidí nebo málo.Ale chceme vyhrát, soustředíme se na hru, ne na diváky,“ slibuje útočník Tomáš Micka před extraligovým derby Sparty se Slávií, které začíná v 18:10 hod.

Aleš Procházka, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme