Po reprezentační pauze pokračuje hokejová Tipsport extraliga

Nejvyšší domácí hokejové soutěži končí reprezentační přestávka. Z pohledů hráčů a trenérů je ovšem takováto pauza dost dlouhá na to, aby mohla zamíchat s pořadím v extraligové tabulce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté, Zlín, Slavia

Hokejisté, Zlín, Slavia | Zdroj: ČTK

Teoreticky vzato - liberecký trenér Kalous například mohl poplácávat svoje hráče po zádech a opakovat: Nic víc po vás nechci, pánové, než abyste měli takovou formu jako před reprezentační přestávkou.

Byli ovšem i jiní, kteří honem sháněli posily, stále a znovu pilovali přesilovky mající daleko k dokonalosti nebo přemýšleli třeba na téma: Jak docílit toho, abychom se naučili dávat góly.

Do skupiny těchto mužstev patří také Zlín. Na svoje umístění si zatím tak moc nemusí stěžovat, protože je toho času pátý, ale pokud se týká avizované orientace na ofenzivnější hokej, pohled na tabulku s touto hokejovou věštbou nějak neladí. Vždyť zlínští zaznamenali spolu s poslední Mladou Boleslaví nejméně gólů - přesně 43.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka v příspěvku před hokejovou extraligou

„Vyhlásili jsme, že budeme hrát útočný hokej, ale zatím se bohužel střelecky nevyjadřujeme. Šance si vytváříme velké a podle mě je jen otázkou času, kdy to tam začne padat,“ utěšuje se asistent zlínského trenéra Josef Turek. A také trenér Rostislav Vlach se tváří mírně optimisticky.

„Tak já doufám, že góly přijdou. Určitě máme jiné mužstvo než minulý rok. Máme dobré hráče, kteří určitě dokážou góly vstřelit. Chce to jen trochu trpělivosti,“ dodává Vlach.

Ještě v loňské sezóně obstarávala většinu zlínských gólů dvojice Balaštík-Leška. Však také Jaroslav Balaštík poté, kdy dosáhl mety dvou set padesáti branek a vstoupil tak do elitního Klubu střelců, nezapomněl na adresu svého parťáka poznamenat: „On má na tom největší podíl, protože nahrávek na mé góly má na svém kontě nejvíc.“

Jenomže teď už Jaroslav Balaštík zkouší dávat góly za Mladou Boleslav a Petr Leška vyhlíží někoho, s kým by spolupráce poblíž soupeřovy branky fungovala stejně dobře.

„Moc dobré to zatím není. Hledáme nějaké pravé křídlo, takže uvidíme,“ říká Petr Leška. Zlínští fanoušci se dnes mohou těšit na domácí utkání s Plzní. O tomto, ale také o dalších šesti zápasech 21. kola Tipsport extraligy vám poreferujeme po 19. hodině v pořadu S mikrofonem za hokejem.

Aleš Procházka, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme