Po třech kolech vede extraligu bez ztráty bodu Kometa Brno

Jediným neporaženým týmem zůstává po třech extraligových kolech Brno. Hokejisté Komety totiž vyloupili třineckou Werk Arénu po vítězství 4:2. Naopak na chvostu tabulky zůstávají Karlovy Vary po prohře ve Zlíně 2:4. Na předposlední místo tabulky se propadl Liberec po porážce 1:4 v Budějovicích.

Šestý zápas finále play off hokejové extraligy: HC Kometa Brno ? HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, 19. dubna v Brně. Mistrem extraligy se staly Pardubice. Na snímku brněnský hráč Radek Dlouhý sedí na mantinelu střídačky po prohraném zápase. | Zdroj: ČTK

Ve zbylých utkáních 3. kola podlehla Plzeň úřadujícímu mistrovi z Pardubic 1:2. Chomutovští Piráti zaskočili Spartu po výhře 7:5, Kladno s hvězdami NHL v sestavě porazilo Vítkovice 4:1 a Slavia prohrála s Litvínovem 1:2.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Hokejisté Brna jsou v novém ročníku stále stoprocentní. Úřadující vicemistři dokázali v přímém souboji dvou neporažených týmu vyhrát na ledě Třince. Ve druhé třetině sice Kometa v oslabení dvakrát inkasovala, ale díky Bičánkovi a Hruškovi dokázala získat další tři body. Domácí nespasila ani jediná posila z NHL obránce Rostislav Klesla.

Branky a nahrávky: 28. M. Růžička (D. Květoň, Galvas), 35. Bonk (Zíb) - 7. H. Zohorna (Koreis), 36. Bičánek, 39. J. Hruška (T. Svoboda, Jakub Svoboda), 60. L. Čermák. Rozhodčí: Blecha, Mikula - Dřínovský, M. Čech. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4367.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (2:0, 2:2, 0:0)

Ani na třetí pokus se naopak z vítězství neradují Karlovy Vary, které tentokrát nestačily na Zlín. Dvěma zásahy a jednou asistencí se na vítězství Beranů hlavní měrou podílel útočník Ondřej Veselý.

Branky a nahrávky: 10. Veselý (Tesařík, Čajánek), 17. Zámorský (Čajánek, Veselý), 30. Okál (Holík), 37. Veselý (Honejsek, Zámorský) - 30. Kumstát (Pech), 36. Gřegořek (Kumstát, Prošek). Rozhodčí: Minář, Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. Diváci: 4410

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Poprvé v letošním ročníku se Rytíři představili s posilami NHL na kladenském zimním stadionu a 5385 diváků se mělo na co dívat. Skóre otevřel Jaromír Jágr. Na další branky se čekalo až do druhé třetiny, kdy padl zbytek všech gólů. Nejhezčí byla po Plekancově akci v oslabení trefa Jiřího Tustého, který si připsal i asistenci. Ostravané až korigovali konečné skóre a poprvé našli přemožitele.

Branky a nahrávky: 9. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Hovorka (Jágr, Židlický), 33. Tlustý (Plekanec), 35. M. Látal (Dragoun, Eberle) - 39. Roman (Svačina). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5385

HC Škoda Plzeň - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

První tři body si odvezly z Plzně Pardubice, které v sestavě postrádaly ještě hráče ze zámoří, zato dres Indiánů už zase oblékl kapitán Straka. Ani on však prohře nezabránil. Východočeši díky vynikající obraně podepřené spolehlivým výkonem brankáře Růžičky výhru na západě Čech uhájili.

Branky a nahrávky: 53. Martin Straka (Jan Kovář, Vlasák) - 10. T. Zohorna (Šagát, Sičák), 48. Kousal (Brendl, Benák). Rozhodčí: Souček, Pešina - Bláha, Jiří Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5306

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 7:5 (3:1, 2:2, 2:2)

Přestřelka byla k vidění v Chomutově, kde Piráti zdolali Spartu 7:5. O výhře nováčka rozhodl v 56. minutě Miroslav Zálešák, který poté, co Sparta vyrovnala na 5:5, vrátil vedení zpět na stranu Pirátů. Výhru domácích poté při power play dovršil svým druhým gólem v zápase David Hruška, který tak vstoupil do Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Branky a nahrávky: 11. Hřebejk (Kraft), 14. V. Polák (Duda, D. Hruška), 19. Kraft (Palin), 29. Lušňák (Haffenrichter), 30. D. Hruška (Kraft, Rýgl), 56. Zálešák (J. Mrázek), 60. D. Hruška (Duda, Pulpán) - 6. Pacovský (J. Hlinka, D. Kočí), 25. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka), 39. Broš (I. Rachůnek, Philipp), 44. Ton (I. Rachůnek), 53. Tenkrát (Pacovský, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Kalivoda - Kajínek, Hejl. Vyloučení: 9:11. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 5200

HC Slavia Praha - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Sešívaní nenavázali na středeční vystoupení v O2 areně s Kladnem a jako domácí tým prohráli s Litvínovem. O vítězi rozhodl ve 44. minutě přesilovkový gól Juraje Majdana. Posila domácích ze zámořské NHL Roman Červenka do třetí třetiny nenastoupil.

Branky a nahrávky: 24. Žejdl (Hertl, V. Růžička ml.) - 21. Lukeš (Majdan, Hübl), 44. Majdan (Posmyk, Hübl). Rozhodčí: Turčan, Smitka - Charvát, Bejček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 3196

HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

1036 utkání v domácí extralize odehrál českobudějovický František Ptáček a stal se novým rekordmanem a po 60 minutách mohl kromě toho oslavit i premiérový bodový zisku v této sezoně. Rozhodovalo se v úvodní třetině, kdy dominovali domácí a snahu přetavili ve dvě branky za záda Ondřeje Pavelce, který si připsal naopak první start v nejvyšší soutěži. Čisté konto Jakubu Kovářovi zkazil v závěru Bulíř.

Branky a nahrávky: 8. Kašpařík (Kotalík), 14. Frühauf (Rousek, Červený), 52. Podlešák (Kašpařík, Rousek), 58. Šimánek (Kotalík) - 55. Bulíř (Čakajík). Rozhodčí: Homola, Trombík - Jindra, Hlavatý. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváci: 3875

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít