Po závodě půjde Nash klidně i na pivo, před ním se ale musí soustředit

Tábor se stává hlavním městem cyklokrosu. Světový šampionát na jihu Čech startuje už dnes. Hodinu před polednem závodí junioři a ve 14 hodin ženy s největší medailovou nadějí Kateřinou Nash, která už se soustředí na nejdůležitější závod sezony.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Nash (uprostřed) na závod trénovala s elitními českými muži Radomírem Šimůnkem a Martinem Bínou | Zdroj: ČTK

„Člověk má své rituály. Nejvíc se soustředím na kvalitní rozjetí, aby byla pohoda, než člověk vyjede na trať. Budu doufat, že materiál funguje a nejsou žádné stresy,“ popsala svůj program Kateřina Nash.

Určitě by si přála větší klid, než při jednom z posledních závodů. „V Namuru jsem při rozjetí píchla, honila jsem náhradní kolo a byl zmatek. Ale závody jsem pak taky vyhrála, takže se těžko dá říct, co je nejlepší,“ přemýšlí jedna z favoritek závodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti přípravy Kateřiny Nash před závodem MS zjistil reportér ČRo Pavel Petr

„Důležité je nemít žádný stres, který by mohl naskočit na trati nebo cestou na ni,“ uvědomuje si zkušená závodnice.

Na start se postaví ve 14 hodin. S včasným budíčkem prý to přehánět nebude a vstávat bude kolem osmé. Následná snídaně musí odpovídat tomu, že bude jediným jídlem před startem, oběd nepřichází v úvahu.

Jiné to je s programem. Po projetí cílem rodačka z Prachatic nebude nikam pospíchat. „Budu na závodech i v neděli. Přijdu fandit českým závodníkům a doufám, že je spousta fanoušků přijde podpořit a třeba pokecat se mnou na trati,“ těší se.

„Kdyby mě chtěli pozvat na panáka nebo na pivo, tak se určitě nechám ukecat,“ vyzývá fanoušky. Ideální by bylo společně s fanoušky pokračovat v oslavách medailového zisku. „Neděle se nemění ať s medailí, nebo bez medaile,“ prozrazuje Kateřina Nash.

O závodě juniorů i žen vás Radiožurnál bude informovat v aktuálních vstupech. Na streamu Český rozhlas Sport, na webu zpravy.rozhlas.cz pak můžete poslouchat přímý přenos všech závodů mistrovství.

Pavel Petr, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme