Počkám do července, jestli bude zájem z NHL, řeší budoucnost čerstvý čtyřicátník Patrik Eliáš

Má dva Stanley Cupy, hrál na olympijských hrách a mezi českými hokejisty najdete jen málokoho, kdo by toho odehrál stejně jako Patrik Eliáš. Legenda českého hokeje dnes slaví 40. narozeniny, ale jubilejní sezona nebyla úplně podle očekávání. Hlavně ze zdravotních důvodů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Patrik Eliáš vstřelil svůj 400. gól v NHL v utkání s Torontem | Zdroj: Reuters

„Šest nebo sedm týdnů jsem nebyl na ledě, prakticky celý tréninkový kemp. Občas jsem bruslil, pak si zase dával volno, nedá se říct, že bych se dostával do kondice a kontinuálně trénoval. To probíhá teď a ještě to nějaký ten týden trvat bude,“ říkal Patrik Eliáš na začátku sezony v Prudential Center.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Patrik Eliáš promarodil značnou část sezony a teď v den svých čtyřicátých narozenin přemitá, kam bude směřovat dál

Jeho problémy s kolenem se nakonec táhly dlouho a moc toho v této sezoně v NHL neodehrál. A protože je Eliášovi dnes 40 let, nabízí se otázka, co dál.

„Bude se to odvíjet od mnoha věcí. Počkám do července, jestli o mě bude mít někdo zájem. I přesto, že jsem nehrál, jsem si tuhle sezonu užil,“ prohlásil Patrik Eliáš po posledním zápase základní části. V něm nastoupil poprvé v NHL Pavel Zacha, česká hokejová naděje.

A jakoby právě Eliáš předal štafetu do rukou mladších, Zacha by mohl být klidně Eliášův syn. Dvojnásobný držitel Stanley Cupu toho odehrál hodně v NHL i v národním týmu. A právě jeho trenér Vladimír Vůjtek čelil na srazu hokejové reprezentace otázce, jestli, třeba jen na vteřinu, nepřemýšlel o nominaci Eliáše na mistrovství světa.

„Přemýšlel, ale opravdu jen na vteřinu. Je to sice zkušený hráč, ale v letošním roce odehrál jen 3 zápasy za 4 měsíce. To je na nominaci na mistrovství světa bohužel málo,“ dodal Vůjtek.

Stanislav Zbyněk, František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme