Počtvrté v historii extraligy rozhodne o mistrovi 'derby'

Jen třikrát zažila hokejová extraliga situaci, kdy se o titulu pro mistra republiky rozhodovalo v derby. Na bitvy mezi Vsetínem a Zlínem z druhé poloviny devadesátých let už poněkud padá prach historie a tak jediným, kdo si nejspíš pamatují, jaké to je hrát derby ve finále, je několik hráčů Sparty a Slavie, kteří se spolu utkali o zlaté medaile před pěti lety.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zleva třinecký útočník Radek Bonk, útočník Slavie Petr Jelínek a brankář Miroslav Kopřiva | Zdroj: ČTK

Nadcházející extraligové finále mezi Třincem a Vítkovicemi bude mít ocelovou příchuť. Ale také po úspěchu velmi hladovou. Vždyť Vítkovice čekají na titul dlouhých třicet let a třinečtí Oceláři dokonce ještě extraligu nikdy nevyhráli. Podle Radka Bonka jsou ale oba sousedé ve finále právem.

"Jestli si to dva týmy zasloužily být ve finále, tak jsme to my a oni. Celou sezonu jsme se přetahovali o první a druhé místo, my jsme hodně týdnů vedli ligu, oni dlouho vedli ligu a občas se na druhém místě někdo protočil. Ale když to zhodnotím za celou sezonu, tak se dostali do finále dva nejlepší týmy."

Přehrát

00:00 / 00:00

Snad ás dají do televize, směje se třinecký útočník Radek Bonk

Další 'nej' nadcházejícího souboje. Proti sobě se postaví nejlepší útočník letošního play off a už teď rekordman v počtu nastřílených branek i v produktivitě, Martin Růžička a Roman Málek. Ten zase dává ve vítkovickém dresu vzpomenout na svá nejslavnější léta a odměnou jsou mu nejlepší čísla ve všech brankářských statistikách.

"Koukal jsem na většinu zápasů, které hrály Vítkovice a Roman chytal parádně. Vítkovice jsou díky němu ve finále, takže se na něj budeme muset připravit a pokusit se na něj najít recept," přiznává třinecký útočník, že výkonů vítkovického brankáře si pozorně všímal už v televizi během semifinále.

Teoretickou výhodou ostravského mužstva může být fakt, že po vyřazení Pardubic měly Vítkovice týden volna, zatímco Třinec bojoval s nožem na krku proti Slavii až do posledního možného zápasu. To ale Radek Bonk odmítá.

"Tohle je finále a na to budou všichni připravení. Nehráli jsme předkolo, takže jsme zase tolik zápasů neodehráli. Myslím si, že únava nebude hrát žádnou roli. Dřeli jsme celý rok na to, abychom se dostali tam, kde jsme."

Bude to nejdůležitější souboj v dějinách vzájemných zápasů Třince a Vítkovic. Oba kluby se takhle daleko spolu ještě nikdy nepotkaly. Nadcházející extraligové finále může mít snad jedinou nevýhodu. A to, že oba kluby leží až v severovýchodním cípu republiky a obě města dělí od sebe vzdušnou čarou jen 30 kilometrů.

Třinecký kapitán Radek Bonk, ale ani v tomto problém nevidí. "Všechny lidi, které to zajímat má, tak to zajímat bude a to je hlavní. A doufám, že nás dají do televize."

Radim Sajbot, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme