Podle trenéra Aloise Hadamczika chce Jaromír Jágr jet na ZOH

Kouč českého národního týmu Alois Hadamczik se vrátil dobře naladěn z inspekční cesty v zámoří. Na zápasy nejprestižnější světové hokejové soutěže se byl reprezentační trenér podívat kvůli blížícímu se olympijskému turnaji v Soči.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr se proti Pittsburghu trefil davkrát | Zdroj: Reuters

Radost mu udělal Jaromír Jágr, který koučovi potvrdil, že chce na olympijských hrách hrát, když mu vydrží zdraví.

"Jarda bude lídr týmu, dokáže ho stmelit a dát dohromady. Má teď výbornou formu a jediné, co by mu mohlo vadit, je větší led, protože v Soči se bude hrát na největším rozměru evropského kluziště," myslí si hokejový expert Martin Hosták.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview byl hokejový expert Martin hosták

Hadamczik očekává, že ve výběru pro olympiádu v Soči budou ve výrazné převaze právě hráči ze severoamerické soutěže. Mezi nimi podle Hostáka nebudou chybět tradiční opory jako Eliáš, Plekanec nebo bek Židlický. A právě nominace obránců má být tím největším oříškem.

"Asi největší otazníky se vznášejí okolo obránců. Osobně mě zatím velmi zaujaly výkony Radka Gudase. Je to obránce, který je známý svoji tvrdou hrou, někoho takového v týmu vždycky potřebujete. Jsem zvědavý, jestli ho trenér Hadamczik vezme s sebou," vysvětluje.

Alois Hadamczik viděl přímo na stadionech osm zápasů NHL, mluvil přibližně se dvěma desítkami hráčů a všichni by prý rádi v Soči Českou republiku reprezentovali.

Český tým vstoupí do nejprestižnějšího turnaje v roce 12. února zápasem proti Švédsku.

Jiří Chum, Jakub Marek, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme