Pohodové Švédsko, náročné Rusko. Hokejoví krajánci si na srazech vyměňují zkušenosti

O reprezentačních akcích v průběhu rozehrané ligové sezony se často říká, že nejsou pro hráče ani pro fanoušky příliš atraktivní. Nicméně aktuální soustředění národního výběru svědčí o opaku. V Ostravě i v Třinci je na oba duely s Ruskem vyprodáno a také hráči na ně přijeli rádi a v mnoha případech z obrovské dálky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Kempný na tréninku hokejové reprezentace před dvojutkáním s Ruskem | Zdroj: ČTK

„Do Čech se vždycky strašně těším, protože mi hrozně chybí. Na pár dnů se dostanu domů, užiju si rodinu a pak se těším na kluky. Potkám se zase s českými kluky a v šatně se pobavíme česky,“ vyznává se obránce Michal Kempný.

Vděčným tématem takových rozhovorů mezi hráči jsou i rozdílné životní zkušenosti hokejových krajánků.

Přehrát

00:00 / 00:00

O čem se baví hokejisté při reprezentačních srazech zjistil reportér ČRo Radim Sajbot

Tak například Omsk vede východní konferenci KHL a přesto jsou jeho hráči pod neustálým tlakem. „Prohráli jsme s Čeljabinskem a Nižným Novgorodem dvakrát za sebou. Hned nás šoupli na bázu,“ vysvětluje brankář Dominik Furch.

Naprosto odlišné zkušenosti má naopak obránce Petr Zámorský, který působí ve švédském Örebro. „Švédové jsou hodně optimističtí. Dostali jsme 2:8 od posledního a oni se v tom snaží hledat pozitivní věci. Všude s úsměvem.“

Všichni čeští reprezentanti žijí na první pohled život snů. Mají atraktivní povolání, v mladém věku jsou finančně zabezpečení. Problémy jsou ale v i jinak pohodovém Švédsku.

„Vloni jsem migranty vůbec nepotkal, ale letos ve městě hodně posedávají. Přítelkyni nepouštím samotnou. Když jich tam sedí třeba 15, mám z nich trošku strach. Dáváme si větší pozor“ říká Petr Zámorský.

Určitý druh obav přináší i nejkvalitnější soutěž starého Kontinentální hokejová liga. „V Čechách si kolikrát lidé stěžují na všeljaké blbosti. Třeba silnice. Tak bych je tam šoupnul, aby viděli, jak to vypadá. Řídit na těch silnicích bych si netroufl ani teď,“ uzavírá gólman Avangardu Omsk Dominik Furch.

Radim Sajbot, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme