Polákův gól v NHL Torontu k bodům proti Floridě nestačil, Vancouver podlehl Anaheimu

Hokejový obránce Roman Polák vstřelil v nedělním utkání NHL čtvrtou branku v sezoně, ale s Torontem prohrál na ledě Floridy 4:6. V dalším zápase podlehl Vancouver Anaheimu.

NHL: Český obránce v dresu Toronta Roman Polák překonává brankáře Floridy Roberta Luonga. Ani Polákův gól však Maple Leafs na body nestačil | Zdroj: Reuters

Ostravský rodák Roman Polák, který je ceněn hlavně pro defenzivní schopnosti, vyrovnal už před polovinou základní části své gólové maximum z ročníků 2009/10 a 2013/14. Trefil se v prostřední části zápasu, kdy si ze své pozice obránce sjel až před branku a nikým neatakován pohodlně vyrovnal na 2:2.

Odstartoval tím povedenou pasáž Toronta, které v rozmezí 35. až 39. minuty otočilo třemi góly stav 1:2. Jenže závěrečnou třetinu opanovali Panthers a čtyřmi zásahy překlopili vedení zase na svou stranu. Do sestavy vítězů se podruhé za sebou nevešel Tomáš Fleischmann.

Hokejisté Anaheimu díky brankám obránců porazili v domácím prostředí Vancouver 2:1 v prodloužení. Ducks po dvou třetinách prohrávali, ale v závěrečné části vyrovnal Francois Beauchemin a v čase 62:42 rozhodl Cam Fowler. Anaheim si vítězstvím upevnil vedení v soutěži, které vládne se čtyřbodovým náskokem před Chicagem.

K úspěchu nad Vancouverem pomohl domácím i taktický tah, kdy trenér Anaheimu Bruce Boudreau nasadil na elitní formaci Canucks obranáře. Řada Andrewa Cogliana se své role zhostila na výbornou, když bratry Sediny s Radimem Vrbatou na pravém křídle pustila jen k jedné střele.

„Obvykle se k tomuto kroku v první polovině soutěže neodhodláte, ale dnes jsme učinili výjimku. A kluci si vedli velmi dobře,“ pochválil Boudreau své hráče.

Statistiky:

Florida - Toronto 6:4 (0:0, 2:4, 4:0)

Branky: 29. Huberdeau, 31. Hayes, 43. Kulikov, 51. Mitchell, 57. Boyes, 59. Upshall - 27. Pánik, 35. Polák, 38. Van Riemsdyk, 39. Kadri. Střely na branku: 34:22. Diváci: 17 877. Hvězdy zápasu: 1. Boyes, 2. Kulikov (oba Florida), 3. Lupul (Toronto).

Anaheim - Vancouver 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 47. Beauchemin, 63. Fowler - 23. Weber. Střely na branku: 31:14. Diváci: 17 374. Hvězdy zápasu: 1. Fowler, 2. Beauchemin (oba Anaheim), 3. Miller (Vancouver).

ČTK, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít