Pomohl by nám dobrý začátek, myslí si před MS český kapitán Plekanec

Už jen jediný den schází do zahájení hokejového mistrovství světa. Šampionát letos společně hostí Finsko a Švédsko. Zraky českých příznivců budou upřeny především ke Stockholmu, kde národní tým vstoupí do turnaje zítra v 16.15 utkáním proti Dánům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání Českých hokejových her ČR - Finsko, 28. dubna v Brně. Zleva Tomáš Plekanec z ČR a Petri Kontiola z Finska. | Zdroj: ČTK

Šampionát se letos hraje odlišným způsobem. Na mužstva nejprve čeká sedm zápasů ve skupině. Češi se postupně utkají s Dánskem, Švédskem, Norskem, Lotyšskem, Itálií, Ruskem a Německem. Následovat budou vyřazovací boje.

„Pro nás to znamená jen to, že budeme hrát o jeden zápas navíc, který chceme a budeme muset vyhrát,“ říká Tomáš Plekanec. Švédskou halu Globen téměř všichni Češi dokonale znají.

Útočník Montrealu a kapitán reprezentačního výběru pro mistrovství světa je v tomto ohledu jednou z výjimek. „Nikdy jsem tam nebyl, takže pro mě to bude poprvé.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Podle kapitána Plekance by českým hokejistům pomohl na MS dobrý začátek

Novinkou ale pro něj zdaleka nebude úvodní duel šampionátu. Úspěch v něm může patřičně zvednout sebevědomí. Dány nikdo nechce podcenit. „Pak nás čekají Švédi, což je strašně těžký začátek. A kdybychom ty dva zápasy zvládli, tak by se to mistrovství, myslím, mohlo vyvíjet dobře,“ konstatuje Plekanec.

Ten by si rád spravil chuť po nevydařené sezoně v zámoří. Montreal byl totiž třetím nejhorším celkem NHL. Motivaci pro start na mistrovství světa proto kladenský rodák vůbec nemusel hledat.

„Pokud ta motivace není, tak nemá cenu, aby na ten turnaj někdo jezdil, ani nemá cenu říkat, že to trvá dlouho. Myslím, že okamžitě vím, že na to mistrovství chci jet, chci ho vyhrát a pomoct dobrým výkonem,“ zdůraznil Tomáš Plekanec.

Čáslava: Máme kvalitní hráče

Češi, v porovnání se světovým šampionátem 2011 v Bratislavě, postrádají osobnosti typu Jaromíra Jágra nebo Patrika Eliáše. Neznamená to ovšem, že by se současný tým tomu loňskému bronzovému kvalitativně nevyrovnal.

„Mančaft je trošku jiný, ale pořád tam máme kvalitní hráče. Musíme hrát to, podle čeho máme postavený mančaft,“ uvědomuje si Petr Čáslava.

A závěrečný turnaj Euro Hockey Tour v Brně potvrdil, že Češi znovu mohou pomýšlet vysoko. „Ukázali jsme, že na turnaj můžeme jet v klidu, uspět tam a zahrát dobré zápasy,“ myslí si zkušený obránce.

S ohledem na úspěšné vystoupení v jihomoravské metropoli by síla českého týmu měla být především v ofenzivě. Ani obrana by ale podle Petra Čáslavy neměla hrát druhé housle.

„Lidé to hodně hodnotí podle toho, kolik jede hráčů z NHL. Ale beky z KHL i odjinud máme kvalitní, takže si nemyslím, že bychom měli špatnou defenzivu. V této době musí hrát všech pět hráčů dozadu, jinak to nejde,“ prohlásil.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme