Pomohla mi psycholožka, přiznává uzdravený třinecký gólman Hrubec

Skalní hokejoví fanoušci z Třince, kteří sledovali v Praze na Spartě prohru svého týmu v šestém utkání čtvrtfinále play-off, se dočkali alespoň jednoho příjemného překvapení. Do branky Ocelářů se totiž vrátil Šimon Hrubec, který po zásahu pukem do nekrytého obličeje utrpěl zranění hned v prvním střetnutí čtvrtfinálové série - a podle původních předpovědí to vypadalo, že se na ledě hned tak neobjeví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Brankář Třince Šimon Hrubec zasahuje proti Petru Tonovi ze Sparty | Zdroj: ČTK

„Musel tam jít, dalšího jsme neměli, byl tam jen Šimboch z juniorky a Peter Hamerlík má naraženou nohu, ale měl by být v pořádku,“ vysvětloval po utkání trenér Josef Turek.

A hned také ujistil, že Šimona Hrubce prý ani nebylo zapotřebí přemlouvat, aby se postavil tváří v tvář sparťanským střelcům.

„Spíš se jednalo o to, jestli ho pustí do hry doktor. Nám stačilo, že má zelenou,“ ujistil Turek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gólman Třince Šimon Hrubec se dal zdravotně dopořádku dřív a vrátil se do brány Ocelářů

„Dozvěděl jsem se to od doktora na klinice v Olomouci, který mi udělal pořádnou prohlídku oka. Když jsem se dozvěděl, že jdu do brány, byl jsem nervózní, moc mi pomohla naše psycholožka, se kterou jsem si povídal. Odpoledne jsem už i v klidu usnul a na zápas jsem se těšil,“ popsal sám brankář Hrubec.

Možná mohl čerstvě uzdravený třinecký gólman přemýšlet po nedávné krajně nepříjemné zkušenosti také o tom, jak si ještě důkladněji připevnit masku, aby vydržela i případnou kolizi s protihráčem.

„Vtipkoval jsem, už když jsem neviděl na oko, že si utáhnu gumy a půjdu chytat. Ale nakonec jsem si je neutáhl, mám je pořád stejně, jenom jsem si vyměnil mřížku – měl jsem tu s velkými oky, kterými může projít čepel. Nechtěl jsem jít do rizika a taky jsem chtěl, aby si oko odpočinulo.“

Třinecký trenér sice nemohl být nadšen výsledkem včerejšího zápasu, ale pokud se týká výkonu brankáře Hrubce, neměl sebemenší připomínky. Jinými slovy - i kdyby Peter Hamerlík před rozhodujícím utkáním o postup do semifinále play-off byl úplně fit, je tu další zájemce.

„Když trenér řekne a zvolí tuhle variantu, rád půjdu do brány,“ usmívá se Šimon Hrubec.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme