Poprad se chystá na KHL. S pětitisícovou halou

Na Slovensku se bude od podzimu hrát Kontinentální hokejová liga. Klub HC Lev, který původně působil v Česku, se o členství v prestižní KHL ucházel už loni. Měl hrát na stadionu v Popradu, ale nakonec se s vedením KHL nedohodl. Letos je situace jiná a hvězdy KHL, včetně třeba Jaromíra Jágra, budou k vidění i pod Tatrami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion v Popradu | Foto: Vojtěch Berger

Stadion v Popradu je pěkný, ale také docela malý, kapacitu má kolem pěti tisíc diváků. Nedávno prošel rekonstrukcí, na celé jedné straně jsou skyboxy, klimatizované lóže pro VIP hosty. Domácí hokejový tým HK Poprad se bude s novým klubem HC Lev o halu dělit.

„Samozřejmě, že je to těžké. Musíme se držet hesla, že dobří lidé se všude vejdou. Pokud chceme ale oba kluby působit na vysoké profesionální úrovni, tak se musí postavit tréninková hala nebo nový zimní stadion,“ uznává výkonný ředitel popradského klubu Tibor Turan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na popradském zimním stadionu natáčel reportér Vojtěch Berger

Loňský pokus o vstup do KHL byl premiérou pro všechny zúčastněné. HC Lev tvrdil, že slovenský hokejový svaz neúměrně dlouho váhal s klíčovým rozhodnutím, funkcionáři svazu zase předhazovali lidem z HC Lev amatérismus.

Přípravný kemp HC Lev loni v létě v Popradu hodně zblízka sledoval fotograf Ján Molnár. A celé zázemí týmu na něj dělalo naopak velmi profesionální dojem.

„Já si myslím, že tehdy nikdo nepředpokládal to, co se loni stalo, tedy že to slovenský svaz tak oddaloval a ruská strana to nakonec zrušila úplně. Podle mě to bylo organizačně na velmi dobré úrovni,“ vzpomíná Molnár.

A proč by letos kandidatura klubu HC Lev do KHL měla být úspěšná? Oproti loňskému pokusu je tu jeden zásadní rozdíl, slovenský hokejový svaz přijal HC Lev za svého řádného člena, tím klub splnil podmínky KHL a šéf soutěže Alexandr Medveděv nedávno prohlásil, že na 99 procent letos KHL v Popradu bude.

Vojtěch Berger, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme