Popradský Lev neví co ho v KHL čeká, chce ovšem uspět

Hokejový tým HC Lev Poprad se chystá na premiérovou sezónu v Kontinentální lize. Už desátý zářijový den mužstvo vedené trenérem Radimem Rulíkem vyzve k souboji o body Omsk. Nováček nejlepší evropské soutěže bude přitom spoléhat, vedle slovenských hokejistů, i na služby českých hráčů. Mimo jiné obránce Karla Pilaře a útočníka Václava Nedorosta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion v Popradu | Foto: Vojtěch Berger

Pro oba české hokejisty není působení v Kontinentální lize žádnou novinkou. Jedno však mají společné. Na uplynulou sezónu nebudou rádi vzpomínat. CSKA Moskva v případě Karla Pilaře zůstalo za očekáváním a Nedorostův Novokuznětsk patřil k vůbec nejhorším týmům soutěže. Jaká proto vlastně KHL je?

"Byli jsme ousider a hráli jsme proti silnějším soupeřům. Je to kvalitní liga, zejména těch osm top týmů, které mají hráče z NHL. Kvalita tam je,"říká po roční zkušenosti odchovanec českobudějovického hokeje Václav Nedorost.

Ví však, že i ten papírově slabší tým se může vytáhnout na favorita.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Popradu před sezonou

"Zjistil jsem, že hrát se tam dá opravdu s každým, my jako outsideři jsme byli schopní porazit Ufu na jejím ledě. Ruský hokej je specifický, protože všude se hraje na velkých hřištích."

Popradští hokejisté samozřejmě nechtějí hrát v Kontinentální lize druhé housle. Výsledky z přípravy, kdy mužstvo sedmkrát vyhrálo a jen jedinkrát okusilo hořkost porážky, nabádají k optimismu. Jenže pozor. Desátého září přijede pod Tatry Omsk a o dva dny později Magnitogorsk.

"Je to dvousečné - pro diváky super, pro nás už tak ne. Začínat doma s favority celé soutěže nebude lehké. Na druhou stranu se nám ty zápasy mohou povést, může nás to nakopnout." věří i obránce Karel Pilař, který do Popradu přišel s jasným cílem.

"Chci dokázat, že na KHL mám, že v CSKA Moskva se mi to jen nepodařilo. Něco hezkého tady začíná, je to pěkné město."

Nedorost: cíl je play-off

To ano, jenže pro klub samotný bude účast v KHL něčím novým. Z toho sami hráči rozhodně strach nemají.

"Je to takový nový projekt a všechno se tu řeší za pochodu, ale zatím žádné problémy nebyly. Teď už je to jen na nás, všechny podmínky máme. Kluci v kabině chtějí dokázat, že se můžeme porvat se všemi týmy - a že je můžeme i porážet."

A konkrétní cíl? Je možné o něm hovořit?

"To se uvidí, až se začne hrát, na co vlastně náš tým má. Každý chce před sezonou vyhrát titul, proto tady trénujeme a makáme, abychom udělali dobrý výsledek. Tím základním cílem je samozřejmě postoupit do play-off. Každý chce hrát do března nebo dubna, nikdo nechce končit v únoru," neopomněl zdůraznit Václav Nedorost.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme