Popradský Novotný doufá, že se jednou z KHL do zámořské NHL vrátí

Mladí hokejisté pochopitelně sní o kanadsko-americké NHL. Jenže začínají mít už i jiné priority a to Kontinentální hokejovou ligu. Jedním z nich je útočník týmu HC Lev Poprad Štěpán Novotný, který pod Tatry zamířil právě ze zámoří a v září oslaví jedenadvacáté narozeniny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hokejové hřiště | Foto: Bohumil Urban

Štěpán Novotný patří k odchovancům pražské Slavie. Už v patnácti letech ale zamířil za velkou louži. Především získávat nejen hokejové zkušenosti.

„Byl to bezpochyby výborný krok. Jak po hokejové, tak po lidské stránce mi to dalo strašně moc. Člověk pozná odlišnou mentalitu, naučí se v tom pohybovat a stejně tak je důležitý jazyk. Jsem v pozici, když jsem tam byl 6 let, že bych tam už dokázal cokoliv s kýmkoliv a kdykoliv vyřešit. Je to škola života. Doporučil bych to všem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro Štěpána Novotného je KHL novým impulsem

Štěpán moc dobře ví, o čem mluví. Vše navíc podložil úspěchy na ledě. „Hned ve druhém roce na střední škole jsme vyhráli národní šampionát. Na Memorial Cupu jsem si zahrál ve finále,“ vyjmenovává.

Hokejista, který ve čtrnácti letech pomohl výběru Prahy k výhře na zimní olympiádě dětí a mládeže, se navíc bez problémů adaptoval na zámořský styl hokeje. Věří, že v novém působišti, tedy Popradu, právě tyto zkušenosti může v plné míře uplatnit.

„Naučil jsme se hrát jejich přímočarý hokej rovnou do brány. Takže i teď v Evropě budu mít co nabídnout, protože samozřejmě jsem Evropan a styl na velkém hřišti znám také,“ říká útočník od nové sezony hájící barvy popradského Lva.

Tím spíš logicky vypluje na povrch otázka. Není angažmá v Kontinentální lize krokem zpět? Novotný se totiž netají tím, že jeho hlavním snem je NHL.

Důležité je pravidelně nastupovat

„Nemyslím si, že je to krok zpátky. Momentálně v mojí situaci bych buď hrál na farmě AHL nebo tady v KHL a já potřebuji prostor, abych se nadále vyvíjel. Pár roků tady mi může hodně pomoci a pak se uvidí jak se to vyvine. Každopádně NHL pro mě zůstává nesplněným snem,“ vysvětluje Novotný.

Už v přípravě mladý útočník naznačil, že pro Lvy může být platným hráčem. V osmi duelech se mezi střelce zapsal čtyřikrát a pro své spoluhráče připravil dvě finální přihrávky.

„Jsem maximálně spokojený. Mám prostor, se všema klukama v týmu jsem si zahrál, takže vím, kdo jak hraje. Vím tedy, co od koho v sezoně očekávat,“ libuje si Novotný. Ostrý start čeká Lva z Popradu 10. září, kdy na domácím ledě přivítají hvězdný Omsk.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme