Pořád je to možné, říká o postupu do play-off karlovarský Pohl

Hokejisté Karlových Varů prohráli ve 46. kole Tipsport extraligy v Pardubicích 1:4. Na 12. místě tabulky tak ztrácejí právě na 11. Východočechy pět bodů. Šance na postup do předkola play-off mají už jen minimální. Což si uvědomuje i útočník Energie Petr Pohl.

Dohrávka 3. kola hokejové extraligy HC Energie Karlovy Vary - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, 21. září v Karlových Varech. Jeden z gólů za zády karlovarského brankáře Lukáše Mensatora | Zdroj: ČTK

„Když se podíváte na tabulku, do desátého místa nám chybí dost bodů, ale pořád je všechno možné,“ říká jediný střelec karlovarské Energie Petr Pohl.

Jeho gól přinesl hostům vyrovnání. I když byly Pardubice lepším týmem, karlovarští hráči stále věřili, že cenné tři body do tabulky získají. Poslat je blíž k výhře mohl Tomáš Polák, jenže gólman Pardubic Martin Růžička jeho trestné střílení skvěle zneškodnil. Podle Petra Pohla ale neproměněná šance tým do kolen nedostala.

00:00 / 00:00

Postup Energie do play-off už je jen teorie, karlovarští hráči se ale nevzdávají

„Těžko se to říká, v tom momentu jsme měli zase my trochu navrch, vyrovnali jsme na 1:1 a mohli jsme jít i do vedení. Bohužel se to nepodařilo a dopadlo to, jak to dopadlo.“

Druhá třetina tak skončila nerozhodně 0:0 a bitva 11. a 12. celku extraligy pokračovala. Co bylo pro vývoj utkání zlomové? Rozhodně raketový start Pardubice do poslední dvacetiminutovky. Hned v jejím začátku poslal domácí znovu do vedení Radoslav Tybor.

„Po dvou třetinách se hra docela vyrovnala, domácí měli možná celkově malinko navrch, nicméně pro nás to bylo hratelné. Ve třetí třetině na nás ale vlétli, dali nám třetího góla a my jsme to pak už nezvládli dotáhnout třeba aspoň do prodloužení,“ dodává zklamaný Petr Pohl.

Do konce základní části extraligy zbývá ještě šest kol. Nejdříve se Karlovy Vary utkají doma 13. února s Vítkovicemi.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít