Porážku hokejového Lva v Bratislavě režírovali Netík a Vondrka

Hokejisté pražského Lva se poprvé v letošní sezoně Kontinentální hokejové ligy utkali s rivalem z Bratislavy. Ve Slovnaft aréně podlehli domácímu Slovanu 2:5 hlavně díky výkonu krajánků Netíka a Vondrky.

Calle Ridderwall z HC Lev Praha padá přes brankáře Georgyje Gelašviliho z Nižného Novgorodu | Zdroj: ČTK

Slovan v celkově pátém česko-slovenském derby v KHL uspěl už počtvrté. Úvodní branku zápasu dal po 5 minutách Vondrka a při přesilovce zvyšoval Netík. Hosté marně dobývali obranný val Slovanu a čelili brejkům, jeden z nich využil Ölvecký.

Až v posledním dějství se hráčům Lva podařilo snížit zásluhou Ridderwallovou. Minutu před třetí sirénou ovšem ujel Netík a definitivně rozhodl. Po něm se sice ještě skóre měnilo dvakrát po gólech Birnera a Miklíka, ale na prohře Lva to už nic nezměnilo.

Další zápas čeká svěřence finského trenéra Jalonena v sobotu v pražské O2 areně proti CSKA Moskva.

Kontinentální hokejová liga:

Slovan Bratislava - Lev Praha 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 5. Vondrka (Ölvecký, Miklík), 19. Netík (Mikúš, Kutlák), 37. Ölvecký (Vondrka, Miklík), 59. Netík (Bartovič), 60. Miklík - 47. Ridderwall (Sekáč), 59. Birner (Řepík, O'Byrne). Rozhodčí: Wiegard, Sergejev - Golovjov, Šeljanin. Vyloučení: 5:7, navíc Řepík (Lev) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 10 055 (vyprodáno).

Slovan: Janus - Kutlák, Škoula, Mojžíš, Sersen, Sigalet, Štajnoch - Bartovič, J. Mikúš, Netík - Vondrka, Ölvecký, Miklík - Hudáček, Bližňák, Kukumberg - Daňo, Matoušek, R. Mráz. Trenér: Rostislav Čada
Lev: Vehanen - Jaakola, O'Byrne, Ševc, Gragnani, Němec, Nakládal, Humphries - Thörnberg, Zackrisson, Klepiš - Ridderwall, Azevedo, Sekáč - Danielsson, Christensen, Novotný - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Kari Jalonen

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít