Posily pro MS: účast přislíbili Mrázek i trojka z Filadelfie. Šustr nejede, další hráči jsou v jednání

Každoroční hokejová hádanka zní: Kteří hráči z NHL posílí národní tým na mistrovství světa. Na šampionát do Paříže se chystá brankář Detroitu Petr Mrázek, jehož tým už ztratil šanci na play-off. Naděje Filadelfie ještě žijí. Pokud by ale Flyers neuspěli, do Francie by ráda přijela trojice krajanů – Michal Neuvirth, Jakub Voráček i Radko Gudas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Neuvirth | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Hokejová Filadelfie ztrácí v NHL na postupové místo do play-off šest bodů, přičemž ve hře jich je už jen deset. Brankář Michal Neuvirth se soustředí na poslední boje o postup se svým týmem, ale už zvažuje i situaci, že mu povinnosti ve Spojených státech brzy skončí. Rád by se v takovém případě vydal pomoci národnímu týmu na mistrovství světa ve Francii.

„Rádi bychom přijeli všichni tři, pokud se nám nepovede postoupit,“ říká rodák z Ústí nad Labem o variantě, že by do Paříže dorazili také Jakub Voráček a Radko Gudas. „Sezona je pro mě jako na houpačce, určitě bych si chtěl spravit chuť účastí na mistrovství světa,“ dodává brankář Flyers, kterého nesmírně těšila zkušenost se Světovým pohárem, který se uskutečnil v září v Torontu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér hokejové reprezentace Josef Jandač o posilách z NHL

„Mám na něj super vzpomínky a rád bych na ně navázal,“ uvádí devětadvacetiletý brankář. Tento post by měl mít reprezentační kouč Josef Jandač velmi dobře obsazen. Kromě Mrázka s Neuvirthem by mohl vzít i Dominika Furcha nebo Pavla Francouze z Kontinentální hokejové ligy. „Kluci z NHL mají zájem, zařadíme je do přípravy, pokud projdou výstupními prohlídkami u svých týmů,“ ozřejmuje Jandač.

Ačkoli po pražském světovém šampionátu v roce 2015 vyhlásil Jaromír Jágr konec kariéry, stále padá v úvahu také možnost jeho účasti v Paříži. I když kouč reprezentace zatím legendárního útočníka neoslovil. „Nechceme ho teď bombardovat kvůli MS, protože on přijel vždycky, když mohl,“ prozrazuje Jandač.

Důvod neúčastí? Končící smlouvy

Bývalý trenér Sparty má v merku také další hráče, o jejich případné ne/účasti pro Český rozhlas hovořil. Jisté ano slyšel pouze od Davida Krejčího, jehož Boston má ale velmi blízko k účasti alespoň v prvním kole. Rád by přijel také jeho spoluhráč David Pastrňák, jemuž ale účast na šampionátu rozmlouvají agenti, protože bude vyjednávat o nové smlouvě.

Podobné starosti tíží také další krajany – Radka Faksu, Ondřeje Paláta a Romana Poláka. Andrej Šustr nabídku reprezentovat rovnou odmítl (také kvůli smlouvě). Aleše Hemského také čeká vyjednávání o nové smlouvě a navíc má problémy s kyčlí. „Ohledně Ondry Paláta bude Martin Ručinský volat generálnímu manažerovi Tampy Stevu Yzermanovi, jestli by nemohl uspíšit vyjednávání o smlouvě,“ uvádí Jandač.

Jan Suchan, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme