Posledním semifinalistou hokejového play-off je pražská Slavia

Rozhodující utkání čtvrtfinálové série mezi Bílými Tygry Liberec a pražskou Slavií zvládli lépe hosté, kteří na severu Čech vyhráli po prodloužení, i když v průběhu utkání prohrávali už o dva góly. Rozhodující gól vstřelil ve čtyřiasedmdesáté minutě Svoboda.

Fanoušci HC Slavia Praha

Fanoušci HC Slavia Praha | Foto: HC Slavia Praha

Bílí Tygři Liberec - HC Slavia Praha 3:4 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 0:1)

V bitvě o každý metr ledové plochy měli po většinu zápasu více ze hry liberečtí, kteřé vedli 3:1 ještě v průběhu třetí třetiny. Skóre utkání otevřel Urban, když dorazil vyražený kotouč po střele Ondřeje. Na rozdíl dvou gólů zvýšil bránce Nedvěd, ale Slavia snížila v přesilové hře Pospíšilem. Liberci vrátil po nahození Nedvěda dvoubrankový náskok důrazný Kudrna.

00:00 / 00:00

Sedmý čtvrtfinálový zápas mezi Libercem a Slavií sledoval reportér Radiožurnálu Pavel Petr

Ani dvoubrankové manko patnáct minut před koncem základní hrací doby neposlalo Slavii do kolen. Růžičkův tým využil menší koncentrovanosti Bílých Tygrů a v devětapadesáté minutě se dočkal vyrovnání z hole Svobody. Oboustranně fyzicky náročný zápas tak dospěl do prodloužení. V jeho čtrnácté minutě poslal pražský tým do semifinále svým druhým gólem v utkání Svoboda.

O postup do finále se Slavia střetne s vítězem základní části Tipsport extraligy z Třince, druhou semifinálovou dvojici tvoří Vítkovice s Pardubicemi.

Branky a nahrávky: 18. Urban (Vantuch, Ondřej), 26. P. Nedvěd (Špaček, Hunkes), 45. Kudrna (P. Nedvěd) - 42. Pospíšil (Krenželok, P. Jelínek), 56. Sklenář (Vondrka, Žižka), 59. T. Svoboda (Vondrka, Kadlec), 74. T. Svoboda (M. Čermák). Rozhodčí: Šindler, Ország (SR) - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 7500 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:4.
Liberec: Vošvrda - Čakajík, Štich, Derner, Hunkes, Trončinský, Holub, Moravec, Ulrych - Bartovič, P. Nedvěd, Podkonický - Kudrna, Vak, M. Hořava - Klimenta, Víšek, Špaček - Vantuch, Urban, Ondřej. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.
Slavia: M. Kopřiva - Kadlec, Žižka, Kuboš, Krejčík, Roth, Kolařík - Micka, P. Jelínek, J. Doležal - T. Svoboda, Třetina, Tomica - Krenželok, Sklenář, Vondrka - Pospíšil, Endál, M. Čermák - od 36. navíc Jaškin. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít