Postem zapadá líp, zdůvodňuje výběr Radka Faksy trenér hokejistů Vůjtek

Po postupu San Jose v play off NHL se trenérům hokejové reprezentace zúžila možnost výběru posil na světový šampionát. Rozhodovali se tak mezi Radkem Faksou a Alešem Hemským z Dallasu. Nakonec zvolili dalšího nováčka a tedy prvního jmenovaného hráče.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na nedávném MS trénoval Vladimír Vůjtek slovenskou reprezentaci

Na nedávném MS trénoval Vladimír Vůjtek slovenskou reprezentaci | Zdroj: Reuters

Dvaadvacetiletý centr Dallasu zapadá podle Vůjtka do koncepce českého národního týmu lépe. „On může hráč všude vpravo vlevo a na centru, takže tím postem zapadá líp. Navíc ty první tři pětky nám hrajou a Aleš těžko může hrát ve čtvrté formaci,“ vysvětluje výběr Vůjtek.

První tři útoky dávají góly, čtvrtý je nedostává, ale ani nedává, a právě tam by měl Faksa pomoci. „Uvažujeme tak, ale samozřejmě se může posunout podle výkonů dál. Původní plán je ale takový, že nám posílí tu čtvrtou formaci,“ potvrzuje Vůjtek.

Trenéři nechtěli riskovat, a tak museli vybrat jednoho ze dvou útočníků, jelikož na soupisce jich má česká reprezentace napsáno už 13. Vůjtek přiznává, že měl při výběru dilema.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Vladimír Vůjtek se vyjádřil k tomu, proč si vybral Radka Faksu a ne Aleše Hemského.

„Aleš je zkušený dobrý hráč. Spíš nás trošku mrzelo, že jsme si nenechali o místo víc, ale na začátku šampionátu jsme nechtěli hrát jen se 12 útočníky. My přeci jenom tím naším náročným bruslařským stylem jsme to chtěli rozložit na více hráčů, a proto jsme jich zapsali 13 a teď nám to trošku chybí, ale kdo to před turnajem čekal,“ tvrdí Vůjtek.

Jasné tak je, že se na soupisku nedostane útočník Dominik Kubalík, zapsán naopak bude z obránců buď Adam Polášek, nebo Petr Zámorský. Na to, aby Faksa zapadl do sestavy je podle Vůjtka prý dost času, český kouč totiž už tak trochu počítá s postupem do semifinále. „Ještě pět zápasů, teda doufám, že pět,“ říká s úsměvem.

František Kuna, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme