Povedená premiéra kouče Jalonena, Lev porazil Čeljabinsk vysoko 7:2

Suverénním výsledkem 7:2 přehráli hokejisté Lva Praha v utkání Kontinentální ligy Traktor Čeljabinsk. Českému celku se v utkání dařilo ve všech herních ohledech, vítězství navíc znamená povedenou premiéru nového kouče Pražanů Kariho Jalonena.

Brankář Petri Vehanen z HC Lev Praha (vlevo) přijímá gratulaci k vítězství od spoluhráčů (zleva) Ondřeje Němc, Jana Lukáše a Jiřího Sekáče po utkání Kontinentální hokejové ligy mezi pražským Lvem a Traktorem Čeljabinsk | Zdroj: ČTK

Domácím vyšel skvěle vstup do zápasu. Hned v první minutě se prosadil obránce Gragnani, na 2:0 zvýšil přesnou tečí v přesilové hře Klepiš. Závěr úvodní třetiny ale patřil hostujícímu celku, 55 vteřin před první sirénou se prosmýkl domácí obranou Čistov, který střelou pod horní tyč snížil na rozdíl jediné branky.

V úplném závěru první dvacetiminutovky mohl Traktor dokonce vyrovnat, Kontiola však neproměnil nařízené trestné střílení. Rozhodující momenty v souvislosti s konečným výsledkem přinesla druhá třetina, ve které dostali pražský tým do vedení 5:1 postupně Ševc, Jaakola a Humphries.

Trefa posledně jmenovaného navíc znamenala konec pro hostujícího brankáře Garnetta. Toho v bráně Čeljabinsku vystřídal Damčenko. V závěrečné periodě byl po gólech Thornberga se Zackrissonem stav utkání dokonce 7:1, až v předposlední minutě alespoň korigoval na konečných 2:7 z pohledu ruského mužstva Glinkin.

Pražský Lev předvedl nejlepší výkon v letošní sezoně. Díky spolehlivému výkonu brankáře Vehanena, kvalitní defenzivě a třem využitým přesilovým hrám se posouvá na čtvrté místo Západní konference. Suverénního vítězství navíc dosáhl tým pod premiérovým vedením finského trenéra Jalonena.

Kontinentální hokejová liga:

HC Lev Praha - Traktor Čeljabinsk 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 1. Gragnani (Kubalík), 8. Klepiš (Němec, Oystrick), 26. Ševc (Azevedo), 26. Jaakola (Sekáč), 32. Humphries (Řepík, Vrána), 43. Thörnberg (Klepiš), 50. Zackrisson (Sekáč) - 20. Čistov (Panov), 59. Glinkin (Rjabykin). Rozhodčí: Kadyrov, Čerenkov - Golovljov, Šeljanin. Vyloučení: 9:9, navíc Panov (Čeljabinsk) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4039.

Lev Praha: Vehanen - Němec, Oystrick (17. Humphries), Ševc, Gragnani, O'Byrne, Jaakola - Klepiš, Kapanen (16. Cingel), Kubalík - Danielsson, Azevedo, Ridderwall - Thörnberg, Zackrisson, Sekáč - Řepík, Vrána, Birner. Trenér: Kari Jalonen.
Čeljabinsk: Garnett (32. Demčenko) - Vasilčenko, Rjabykin, Kondratěv, Bondarev, Klimontov, Katičev, Fjagin, Guskov - A. Kosticyn, Kontiola, Dugin - Panov, Bulis, Čistov - Mokin, Sajustov, Glinkin - Valejev, Osnovin, Kokujov. Trenér: Valerij Bělousov.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít