Pražský HC LEV vstupuje do prestižní KHL. V Popradu má ale dluhy

Do Kontinentální hokejové ligy dnes vstupuje český nováček, klub HC LEV Praha. Někteří slovenští podnikatelé se ale na tenhle tým dívají mírně řečeno „úkosem“. HC LEV působil minulou sezónu v Popradu a nechal tam dluhy v řádech desítek milionů korun. I když pražský klub tvrdí, že s tím popradským nemá nic společného, slovenští věřitelé si myslí pravý opak a vinu za celou situaci dávají i vedení KHL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 34. kola Kontinentální hokejové ligy (KHL) HC LEV - Dinamo Riga 20. prosince v Popradu. Vlevo hráč Popradu Václav Nedorost | Zdroj: ČTK

Ještě před rokem se v hospodách na popradském náměstí živě diskutovalo o tom, jak si asi povede zdejší klub HC LEV proti slavným hráčům z KHL. Dnes Popradem obchází jen vybledlá vzpomínka na elitní ligu.

„Vždyť i KHL musí mít nějaká pravidla. Má je ohledně hráčů a trenérů a realizačních týmů, ale myslím si, že by se to mělo vztahovat všeobecně, protože dnes je to hanba jak KHL, tak Rusů,“ říká Igor Wzoš.

Jako člen popradského zastupitelstva Wzoš schvaloval i dotace pro HC LEV. Z toho, že KHL odešla do Prahy, je zklamaný, ještě víc ho ale zklamala KHL samotná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Slovenský zpravodaj ČRo Vojtěch Berger zachytil pachuť, kterou v Popradu zanechala KHL

„Jednoduše, opět tady po Rusech zůstalo něco neblahého a to není příjemné. Myslím, že by s tím měli Rusové něco udělat,“ tvrdí.

Osm tisíc eur dluží klub například ženě pana Wzoše. Její firma pro HC LEV Poprad vyráběla před každým zápasem informační bulletin:

„KHL v globálu není špatná věc, ale bylo by fajn, kdyby se věci dotahovaly do konce a kdyby si to nějaká centrála v Rusku uměla kontrolovat, co se děje.“

Klíčový spor se vede o to, jestli je pražský HC LEV právním nástupcem popradského LVA. Zatímco pražský majitel klubu, společnost ČKD tvrdí, že rozhodně ne, slovenští věřitelé vypočítávají, co všechno mají oba kluby společného: licenci, část hráčů i část zaměstnanců. Jeden z poškozených podnikatelů Alex Máteffy proto chystá žaloby nejspíš u českých i slovenských soudů.

„Tam nedostal peníze prostě nikdo – maskot, časoměřiči, absolutně z obslužného personálu nikdo,“ jmenuje Máteffy.

Někteří z poškozených podnikatelů nechtějí mít se zkratkou KHL už nikdy nic společného. Prestižní liga ze Slovenska ale neodchází. Letos vstupuje do soutěže také Slovan Bratislava.

Vojtěch Berger, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme