Před hokejem má přednost lidová zábava. V Rakousku MS tolik neprožívají

Zatímco ti nejvytrvalejší fanoušci českého hokeje oslavovali výhru 4:0 na mistrovství světa až do ranních hodin, v zemi poraženého týmu, tedy Rakouska, se prožíval tento duel mnohem komorněji. U jižních sousedů totiž hokej rozhodně není sportem číslo jedna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V době utkání Česko - Rakousko se na náměstí v Linci vesele tančilo za zvuku heligonky | Foto: Michal Jurman

Na Linzer Hauptplaze bylo sice za zvuku heligonky veselo po všech směrech, v krojích ustrojení tanečníci s prošedivělými vlasy ale rozhodně v době konání hokejového zápasu Česko - Rakousko na šampionát nemyslí. A není to rozhodně kvůli jejich stáří.

O hokeji nic neví ani asi dvacetiletý Diethard a vnímání sportu s černou gumou v hlavní roli odpovídá i postoj dalších obyvatel Lince.

V hostinci U teplého Hanse nám dokonce řeknou, že jestli chceme vidět hokej, ať jedeme do Prahy. Více empatičtí Rakušané doporučují navštívit Salcburk.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zájem lidí v rakouských městěch Salcburku a Linci o hokejové mistrovství světa zjišťoval Michal Jurman

„Doufám, že se hokej s Rakousku stane více populárním, máme pro to předpoklady. Nové haly a také hráči jdou výkonnostně nahoru,“ hledí zamyšleně nahoru směrem k salcburskému hradu sportovně založený Thomas.

V Mozartově rodišti hraje hned sedm reprezentantů, kteří se postavili do utkání proti Česku. „Tady v Salzburgu je aktuálně nejlepší tým v Rakousku. Nejlepší publikum a fanoušky ale mají asi v Linci,“ překvapuje Thomas.

Při vzpomínce na Linec tak může leckoho napadnout, že cesta Rakušanů k hokeji bude asi lemována ještě mnoha ofsajdy a krosčeky vlastního neporozumění.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme