Předkolo hokejové extraligy začalo. Na úvod vyhráli hráči Zlína a Chomutova

V hokejové Tipsport extralize dnes odstartovalo předkolo play-off, které rozhodne o posledních dvou účastnících čtvrtfinále. Do vedení 1:0 na zápasy se díky výhrám dostal Zlín, který pokořil Třinec, a Chomutov, jenž si doma poradil s brněnskou Kometou. Obě série, které se hrají na tři vítězné zápasy, budou pokračovat už zítra.

Zlín porazil Třinec 2:1 a ujal se vedení v sérii

Zlín porazil Třinec 2:1 a ujal se vedení v sérii | Zdroj: ČTK

Důležitý první krok pro vstup do čtvrtfinále na domácím ledě udělali hráči Zlína, kteří ve vyrovnaném duelu přetlačili obhájce loňského finále z Třince.

Oceláři přitom měli lepší vstup do utkání, když zásluhou Polanského vedli od 5. minuty.

Třinec měl i následně mírnou střeleckou převahu, ale posléze již góly dávali pouze domácí. V 15. minutě zápasu nejprve využil přesilovou hru Kotvan a v 37. minutě dostal do vedení Berany Bukarts.

Mrázek odchytal proti Chicagu jen šest minut, Rozsíval dvakrát asistoval

Závěrečná třetina zápasu byla ovlivněna řadou vyloučení, ale žádný z týmů toho ke změně skóre nevyužil, takže se z výhry 2:1, a především vedení 1:0 na zápasy, mohli radovat domácí hráči Zlína.

Tři branky byly k vidění i v Chomutově, který v předkole bojuje s Kometou. Podobně jako ve Zlíně, i na severu Čech se vedení ujali nejprve hosté, kterým jednobrankový náskok zařídil Mrázek.

Vyrovnání se domácí fanoušci dočkali v polovině zápasu, kdy Skinner po přihrávce Červenky nenápadnou střelou od modré zužitkoval přesilovku.

Utkání nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém svůj druhý gól v zápase, opět po spolupráci s Červenkou, vstřelil Skinner, jenž tak vystřelil Pirátům vedení 1:0 na zápasy.

Předkolo play off hokejové extraligy - 1. zápas:

Piráti Chomutov - HC Kometa Brno 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Skinner (Červenka, Rutta), 63. Skinner (Červenka, Rutta) - 10. P. Mrázek (V. Němec, J. Káňa II). Rozhodčí: Hribik, Hejduk - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Stav série: 1:0.

PSG Zlín - HC Oceláři Třinec 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Kotvan (O. Veselý), 37. Bukarts (P. Holík) - 5. Polanský (Rufer). Rozhodčí: Šír, Hradil - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 4700. Stav série: 1:0.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít