Předkolo play-off: Hokejisté Vítkovic i Pardubic odvrátili konec sezony a srovnali na 2:2 na zápasy

Obě série hokejového předkola play-off zůstávají stále otevřené. Hráči Vítkovic i Pardubic zvládli úspěšně čtvrté zápasy a vyrovnali proti Českým Budějovicím, respektive Kladnu, na stávající stav 2:2 na zápasy.

Rudolf Huna (uprostřed) dovedl dvěma góly Vítkovice k výhře nad Č.Budějovicemi

Rudolf Huna (uprostřed) dovedl dvěma góly Vítkovice k výhře nad Č.Budějovicemi | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 5:1

Vítkovičtí hokejisté odvrátili v předkole play-off hrozbu vyřazení po výhře 5:1, o kterou se gólem a dvěma asistencemi zasloužil útočník Vladimír Svačina. Rudolf Huna si pak připsal v domácím dresu dvě trefy.

Vítkovice byly od úvodu aktivnější a do vedení šly hned po první vydařené kombinaci, kdy se po Klimkově křížném pasu z prostoru levého křídla trefil bez přípravy Burger. Hosté se i za nepříznivého stavu nikam nehnali, jejich taktiku ale výrazně nahlodala druhá domácí trefa z hole Huny. Mountfieldu se nedařila hra v početní výhodě, kterou naopak díky Svačinovi využily Vítkovice. Dvacet sekund před koncem druhé třetiny se navíc prosadil podruhé Huna a bylo de facto rozhodnuto. Hosté se dočkali alespoň čestného úspěchu, když se v početní výhodě zblízka trefil Knotek, poslední slovo měl ale domácí Szturc.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 3:2 po nájezdech

Domácí šli od úvodu odhodlaně za prodloužením série a už ve 13. minutě se díky přesilovkové trefě Somíka radovali z vedení. To jim vydrželo až do poloviny utkání, kdy se také v početní výhodě dostal k dorážce do odkryté branky Patera.

Náladu tak tradičně početnému domácímu kotli fanoušků zlepšil až krátce po začátku 3. třetiny krásnou individuální akcí Semorád. Důležitý okamžik utkání ale přišel o chvíli později, kdy po faulu Procházky na Somíka neproměnil trestné střílení sám postižený a tak přišel trest. V 52. minutě Burgrovu střelu pardubický brankář Růžička pouze vyrazil před sebe a puk si do vlastní branky sklepl nohou dojíždějící Ďaloga.

Rozuzlení napínavé hokejové bitvy přišlo až v úvodní sérii samostatných nájezdů, kdy se jako jediný prosadil domácí Zohorna.

O obou postupujících se tak rozhodne až v posledním pátém utkání série, které se hraje ve čtvrtek 7. 3.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápasy:

HC Vítkovice Steel - HC Mountfield České Budějovice 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Burger (Klimek, Barinka), 14. Huna (Svačina), 33. Svačina (Roman, Sloboda), 40. Huna (Svačina, Roman), 54. Szturc (Burger, J. Káňa) - 44. Knotek (Kotalík, Vráblík). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 5135. Stav série: 2:2.

Vítkovice: Šindelář - Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, L. Kovář, Rehák, Kudělka - Klimek, Burger, J. Káňa - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.
České Budějovice: Jakub Kovář (41. Kantor) - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, od 35. navíc Plášil - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Škoda - od 43. navíc Luňák. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 3:2 po sam. náj. (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 13. Somík (Benák, Bartek), 43. Semorád (Tybor), rozhodující nájezd T. Zohorna - 29. Patera (Kameš, David Růžička), 42. Kuchler. Rozhodčí: Šindler, Šír - Bláha, Kostka. Vyloučení: 10:5, navíc Jass 5 min. a do konce utkání, Lukáč (oba Kladno) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 7448. Stav série: 2:2.

Pardubice: M. Růžička - Benák, V. Kočí, Gawryletz, Mocek, Píša, Vašíček, Marušák, Ďaloga - Bartek, Cetkovský, Somík - Brendl, T. Zohorna, Rolinek - Radil, Kousal, Buchtele - Tybor, Semorád, Starý. Trenéři: Říha, D. Pospíšil a Landsman.
Kladno: Chábera - L. Procházka, David Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Kameš - Eberle, Lukáč, M. Látal - Jass, Patera, M. Hořava - Valský, Dragoun, Kuchler - Dalecký, Melka, Kuchejda - Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít