Předkolo play off hokejové extraligy odstartuje v Brně a Zlíně

Dvěma zápasy startuje dnes hokejová extraliga do předkola play off České pojišťovny. O první vítězství si to rozdají Brno s Kladnem a Zlín s Třincem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 50. kola hokejové extraligy HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Oceláři Třinec 21. února v Pardubicích. Třinecký brankář Peter Hamerlík vyráží střelu útočníka Pardubic Jana Koláře | Zdroj: ČTK

Na tribuny zaplněné nažhavenými diváky se každý hráč těší a zlínský kapitán Petr Čajánek nemůže být výjimkou: „Fanoušci motivují hráče k lepším výkonům a to jak u hokeje, tak u fotbalu. Dobrá atmosféra vždycky úroveň zápasu zvedá, to platí pro každý sport,“

Sázet na důvěru a podporu domácích příznivců, to ještě neznamená před veledůležitými zápasy lovit na internetu názory a rady fanoušků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka se bavil s hokejisty před předkolem play off

Ti mívají buď úplně jasno o tom, jak soupeře udolat, nebo naopak šíří svůj pesimismus, na který hokejisté nejsou dvakrát zvědavi. A jak eliminovat takovéto nebezpečí?

„Nejlepší je internet nesledovat. Když to člověk nečte, tak ho to nijak neovlivní. Fanoušci tam projevují svoje názory. Je to dobře, protože se dostávají blíže k hokeji, fandí, prožívají to, takže je to pro ně perfektní. Hráči na to ale nehledí,“ říká Čajánek.

Kdyby se zlínští hráči přece jen podívali na webové stránky svého klubu, ke své nelibosti by zjistili, že 56 procent jejich fanoušků předpovídá úspěch Třince. A tak se nelze divit, že ani trenér domácího týmu Rostislav Vlach teď nehledá rozumy odjinud a raději přemýšlí, v čem by měla být síla jeho mužstva.

„Hodně hráčů jsou odchovanci nebo bývalí odchovanci a to jádro je dobré, což je důležité, když jde do tuhého.“

Hokejisté Zlína a Třince mají společné to, že jejich forma v probíhající sezoně by se dala definovat jako "střídavě oblačno". Teď ale nastává ona chvíle, kdy všechno špatné může být v očích fanoušků naráz poopraveno a vymazáno z paměti. Toho si je vědom i třinecký brankář Peter Hamerník: „ Určitě jsme od sebe očekávali víc. Hrajeme předkolo play off, ale máme zkušené družstvo, takže tím pro nás teprve sezona začíná. Musíme začít i skončit lépe než v základní části.“

Dnešek napoví tedy alespoň něco málo o tom, kteří z aktérů předkola play off se za pár dní zkusí podívat na internetové stránky svého klubu, aby se potěšili ohlasem spokojených fanoušků.

Aleš Procházka, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme