Předkolo play-off nabídne boj o poslední dvě místa ve čtvrtfinále

Hokejová extraliga pozná dnes kompletní složení čtvrtfinálových dvojic. V pátých rozhodujících zápasech předkola play-off České pojišťovny České Budějovice vyzvou v 17 hodin a 30 minut Vítkovice. O dvacet minut dříve rozehrají poslední vzájemný souboj letošní sezony Kladno s Pardubicemi. S otázkou, jestli se týmy v této fázi soutěže ještě mají vůbec čím překvapit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úvodní utkání předkola play off hokejové extraligy Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice hrané 1. března v Kladně. Jan Dalecký z Kladna (vlevo) a Petr Mocek z Pardubic. | Zdroj: ČTK

„Podle mě se překvapíme tím štěstím, protože se známe dá se říct dokonale. Je to páté utkání v krátké době, sestavy máme opsané, známe i styl soupeře, on zase zná naše přednosti i nedostatky. Už není čím překvapovat,“ domnívá se kladenský trenér Zdeněk Vojta.

Současná technika umožňuje dokonale hru soupeře rozebrat a připravit se na nejrůznější varianty. Na rozdíl od minulosti, kdy nebylo k dispozici prakticky nic. Trenér musel na zápas, který ho zajímal, osobně dorazit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejová extraliga dnes pozná kompletní složení čtvrtfinále play-off

„Dneska není problém sehnat video, většinu zápasů vysílá televize, řada zápasů je i na internetových přenosech. Myslím, že je dobře, že se rozbíhá i projekt centrálního úložiště, kde by každý klub měl od příští sezony povinnost uploadovat utkání, jakmile skončí, na server,“ líčí Ladislav Lubina.

V průběhu letošní sezony sice opustil místo asistenta na pardubické střídačce. Miloš Říha si ho ale vybral jako spolupracovníka a muže, který má rozbor hry soupeře, v tomto případě Kladna, na starost. Používá i své osobní záznamy pro doplnění k videu.

„Nedělám si žádné nákresy jako dřív, protože dneska je na videu všechno vidět.“

Není proto nutné například zakreslovat založení útoku protivníka.

Bude to vyrovnané, postoupí ten šťastnější, říká pardubický Pospíšil

Číst článek

„Dělám si víceméně jenom poznámky, co kteří hráči hrají, kam si najíždějí, jestli je to pravák nebo levák. Jsou to maličkosti, které divák možná přehlédne nebo jim nepřikládá takový význam,“ je přesvědčen Ladislav Lubina.

Jednoduše řečeno, každá hokejová bitva začíná už několik hodin před úvodním vhazováním a každý malý postřeh může mužstvu pomoci. Komu z účastníků předkola play-off víc, to ve vysílání Radiožurnálu uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme