Předváděli jsme hokej na nejvyšší úrovni, říká o MS trenér Hadamczik

Česká hokejová reprezentace předváděla na mistrovství světa výborné výkony. Až do semifinále neprohrála, v rozhodujícím postupovém utkání do boje o zlatou medaili ovšem nestačila na Švédsko. Ze Slovenska si ale nakonec odvezl národní tým alespoň bronzovou medaili, když v zápase o třetí místo ‘rozstřílel‘ Rusko 7:4.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik s bronzovou medailí z mistrovství světa na Slovensku | Zdroj: ČTK

Největší devizou českého týmu byla soudržnost, kterou předváděl nejen na hřišti, ale také mimo něj. Trenér Hadamczik doplnil kostru tvořenou bojovníky z loňského šampionátu hvězdami z NHL a vznikl mu z toho jednolitý celek.

„Já jsem poděkoval klukům, že vůbec můžu s takovou partou lidí a vynikajících hráčů pracovat. Ten tým byl od první minuty, už se to utvářelo v Brně a dotvářelo se to tady. Tým šel za svým cílem, věděl, co chtěl,“ prohlásil Alois Hadamczik.

Přehrát

00:00 / 00:00

Předváděli jsme hokej na nejvyšší úrovni, říká o MS trenér Hadamczik

Český tým od začátku turnaje svými výkony jasně ukazoval, že touží po obhajobě titulu. Musel ale skousnout hořkou pilulku v podobě semifinálové prohry se Švédskem.

„K utkání se Švédy se nemá cenu ani dál vyjadřovat. Prostě ten pátek třináctého tak dopadl. Byli jsme z toho všichni hodně smutní. Někdo víc, někdo míň. Ale rychle jsme řekli, že hrajeme pro výsledky, hrajeme za český národ a chceme diváka uspokojit aspoň tím, že dovezeme medaili. Ta psychická únava se povedla z hráčů rychle dostat dolu a utkání jsme zvládli velmi dobře,“ pochvaloval si úspěch v utkání o bronz Alois Hadamczik.

On sám se k nešťastnému semifinále příliš vracet nechtěl, vrásky na čele mu během šampionátu přibyly z něčeho jiného. „Mě spíš mrzí, že se nám velmi brzy zranil Martínek, který byl velmi dobrý obránce. Zranil se Martin Havlát. To byli hráči, kteří patřili v týmu k těm top hráčům. Samozřejmě druhá lajna si prošla celá takovou krizí zranění. Jestli to byl Michálek, jestli to byl Havlát dlouhodobě, Patrik Eliáš taky. Nebylo to jednoduché, kdyby nebyl tak tvrdý chlap, jako on je.“

Český tým na šampionátu překonal i zdravotní problémy a nakonec dokráčel k vysněné medaili. Přesto snil o tom, že bude vyrobena z cennějšího kovu než z bronzu. A tak se letos nekonají ani bujaré oslavy.

„Na to nedovedu odpovědět, jestli by národ ocenil příjezd hráčů nějakým shromážděním. Určitě budou lidi, kteří nám budou fandit a budou říkat, že si užili hokeje čtrnáct dnů. Myslím, že jsme předváděli hokej na nejvyšší úrovni, za to se vůbec nemusíme stydět. Ale na Staromák se chodí tehdy, když dovezete zlato. To je dáno. Právě proto hráči ani neplánovali nějakou společnou schůzku zpátky,“ uvedl Alois Hadamczik.

Možná si vše vynahradí za rok po návratu ze šampionátu, který společně hostí Finsko a Švédsko.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme