Premiéra Popradu v KHL byla zvláštní. O výsledek nešlo

Popradští Lvi vstoupili do Kontinentální ligy. Neúspěšně. S favorizovaným Magnitogorskem sice drželi krok, nakonec ale odešli z ledu poraženi 2:4. Jaký zápas diváci viděli?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zimní stadion v Popradu | Foto: Vojtěch Berger

Zvláštní. Nikdo nevěděl, co od něj může očekávat. Samozřejmě s ohledem na středeční tragédii mužstva Lokomotiv Jaroslavl. Fanoušci ještě před utkáním zapalovali svíčky na památku zesnulých hokejistů a především slovenské legendy Pavola Demitry. Před úvodním vhazováním nemohla chybět minuta ticha, absenci však měly roztleskávačky, z reproduktorů nezazněl jediný tón, hráči se mezi sebou nehecovali.

"Za okolností, které nastaly, jde výsledek stranou," svěřil se jediný Čech v sestavě Magnitogorsku - reprezentační kapitán Tomáš Rolinek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Popradu natáčel Pavel Petr

Na druhou stranu si moc dobře uvědomuje, že jeho Metalurg patří k největším favoritům soutěže.

"Cíle jsou největší. Magnitogorsk je top klub, každou soutěž, kterou hrajeme, musíme vyhrát, včetně předsezonních turnajů. I když letos se nám obměnil kádr, čtrnáct hráčů odešlo, čtrnáct jich přišlo. Máme nový tým, ale cíle zůstaly stejné. Úkolem je hlavně se dostat do finále a vyhrát ten pohár," ví Rolinek.

Popradské Lvy oproti tomu čeká boj o play-off. Především se však v soutěži musí adaptovat. Trenér Radim Rulík přes úvodní vystoupení proti Magnitogorsku tvrdí, že žádný tlak ze strany vedení ohledně umístění nevnímá.

"Vedení každého klubu chce bojovat o play-off. Uvidíme, jak na tom budeme v konfrontaci s ruskými týmy a týmy KHL. Samozřejmě i sami budeme chtít dosáhnout co nejlepšího výsledku," řekl Rulík.

Českého kouče na lavičce popradského týmu však přesto jeden těžký úkol čekal. Dát mužstvo dohromady po středečním leteckém neštěstí týmu Lokomotiv Jaroslavl. "Je to těžká věc. My jsme s hráči nic speciálního nedělali, normálně jsme trénovali - aspoň jsme to určitou chvíli neměli v hlavách. Myslím, že i sportovním programem se dá uctít památka zesnulých a my jsme zvolili tuhle variantu," uvedl po premiéře popradských Lvů trenér Radim Rulík.

Pavel Petr, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme