Přes Benátky a Boleslav do reprezentace. Je to o štěstí, říká liberecký hokejista Šimek

Hokejový obránce Radim Šimek se těší na další výzvu. V Třinci a Ostravě proti Rusku znovu oblékne reprezentační dres. Klíčový hráč v sestavě libereckých Bílých Tygrů vykročil na svou hokejovou cestu v necelých čtyřech letech. Tehdy prý nepotřeboval přemlouvat, motivace ale každopádně nutná byla.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový obránce Radim Šimek (vlevo) se svým otcem | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Byl hodně pohodlný. Vždycky říkal, že dokud nedostane tatranku, nebude trénovat,“ vrátil se téměř o dvacet let zpátky Martin Šimek, tatínek opory libereckých Bílých Tygrů Radima. Ten si na historky ze svých začátků pamatuje jen matně.

„Táta tvrdí, že musela přijít celá rodina a každý musel mít v kapse sušenku, abych vůbec šel trénovat. Něco pravdy na tom asi bude,“ směje se třiadvacetiletý obránce, který s hokejem začínal v Benátkách nad Jizerou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Liberecký obránce Radim Šimek si svými výkony vysloužil pozvánku do hokejové reprezentace

V žákovské kategorii také oblékal dres nedaleké Mladé Boleslavi, aby se do rodného města později vrátil. Mimochodem, původně prý přemýšlel o jiném postu, než o tom současném. Mohl totiž stát mezi tyčemi.

„Nechytal jsem jen díky tomu, že jsme přišli na zimák o den později, než kluk z Benátek. Ale vděčím té náhodě za to, že jsem tam, kde jsem. Celá kariéra je hodně o štěstí. Já hrál v Boleslavi a měl jsem štěstí, že na jeden zápas přijeli lidi z Liberce a vytáhli si mě,“ říká Radim Šimek.

Zdobí ho přehled ve hře a také rozehrávka. Výrazně za poslední rok zlepšil bruslení a má dobrou střelbu. V letošním extraligovém ročníku se může pochlubit šestnácti kanadskými body za šest gólů a deset asistencí. To vše mu přineslo opětovnou pozvánku do reprezentace.

Ke čtyřem dosavadním startům může proti Rusku v Třinci a Ostravě přidat další dva. Kluk, který se z liberecké farmy v Benátkách vyšplhal až do národního týmu. V přípravném kempu před loňským mistrovstvím světa poznal, že mezi extraligou a reprezentací je obrovský rozdíl.

„Tam jsem si dal trochu do těla. To bylo takové tempo, že jsem po tréninku skoro nemohl dýchat,“ doplňuje Šimek, který před konfrontací s Ruskem už nebude tak nervózní, jako před premiérovým startem v dresu České republiky.

Pavel Petr, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme