Přestřelku v Pardubicích vyhráli hokejisté Kladna 9:6, zvítězil i lídr z Plzně

Hned patnáct gólů viděli diváci v zápase 18. kola hokejové Tipsport extraligy v Pardubicích. Kladno porazilo domácí tým 9:6, když hattrick zaznamenali hostující útočníci Plekanec a Patera. První místo si pojistila Plzeň, která zvítězila v Liberci 8:1.

Hokejisté Kladna ničí Pardubice. Hattrick dal Tomáš Plekanec (vlevo)

Hokejisté Kladna ničí Pardubice. Hattrick dal Tomáš Plekanec (vlevo) | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Verva Litvínov 3:5 (1:2, 2:2, 0:1)

Domácí měli bleskový nástup do utkání a po 24 sekundách vedli, když se prosadil Klimek. Jenže hosté rychle skóre otočili a v 8. minutě už to bylo 2:1 v jejich prospěch. Přesilovku využil Ručinský a po něm se trefil i Hanzl.

Utkání jako na houpačce pokračovalo i po první přestávce. Při pětiminutové početní výhodě vítkovický Ujčík srovnal a v polovině zápasu na tom byli domácí po brance Romana opět lépe.

Jenže radost ostravského týmu nevydržela dlouho. Vzápětí totiž skóroval litvínovský Lukeš a v posledních sekundách druhé třetiny při přesilovce 5 na 3 opět poslal hosty do vedení Viktor Hübl. Další zvrat už Litvínov nepřipustil a nakonec zvítězil 5:3.

Branky a nahrávky: 1. Klimek (Burger), 24. Ujčík (Burger, Klimek), 30. Roman (Svačina, Huna) - 4. Ručinský (Holub, Kubinčák), 8. Hanzl (Martynek), 31. Lukeš (Majdan, V. Hübl), 40. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 48. Trávníček (Stříteský, Hanzl). Rozhodčí: Jeřábek, Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Gula (Litvínov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 4142.¨

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 1:8 (0:2, 1:4, 0:2)

Plzeň bodovala už ve čtrnáctém utkání po sobě a v Liberci si v klidu pojistila první místo. Chvíli po polovině zápasu vedla 6:0, a tak ji z klidu nemohla vyvést ani branka posily Bílých Tygrů z NHL Simmondse.

Domácí nakonec inkasovali osmkrát, navíc vysoká prohra stála místo trenéra Mariana Jelínka, kterého vedení klubu po zápase odvolalo. Liberci patří po 18. kolech předposlední místo, poslední Sparta má ale o jeden zápas méně a může tak Severočechy v tabulce přeskočit.

Branky a nahrávky: 34. Simmonds (Šmíd) - 11. Pletka (Kratěna, Jan Kovář), 13. Martin Straka (Vlasák, Gulaš), 22. Kratěna (Pletka), 25. Martin Straka (Vlasák), 32. Balej (Jan Kovář, J. Jeřábek), 37. Vlasák (Martin Straka, Gulaš), 47. Gulaš (D. Růžička), 49. Balej (Gulaš). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Kis, Rozlílek. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. Diváci: 4881.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Rytíři Kladno 6:9 (0:2, 3:5, 3:2)

Domácí se gólově přiblížili Kladnu nejvíc na začátku druhé třetiny, kdy bylo skóre 2:3. Jenže vzápětí zkompletoval hattrick Plekanec a odstartoval gólovou smršť Rytířů. Když i Patera nastřílel tři branky, vedlo Kladno už o šest gólů. Pardubice sice v závěru snižovaly, na body to ale nestačilo.

„Nepamatuji si, kdy jsem byl v týmu, který dal devět gólů. Dali jsme rychle dva góly, oni museli začít hrát. Zezačátku nám tam všechno napadalo, stejně jako jim na konci,“ zhodnotil zápas Tomáš Plekanec.

A Jaromír Jágr na jeho adresu se svým typickým humorem prohlásil. „Říkal, že se cítí dobře, tak jsme mu do toho nepletli. Ale na druhou stranu jsem věděl, že Pardubice hrajou hodně ofenzivně a čtyři pět gólů nám na vítězství stačit nebude.“

Branky a nahrávky: 25. Hemský (Kousal, Kolář), 26. T. Zohorna (Šagát, Somík), 35. Bartek (Hemský, Krejčí), 52. Buchtele (T. Zohorna, Bartek), 53. T. Nosek (Ďaloga, T. Nosek), 55. Bartek (T. Zohorna, Píša) - 7. Jágr (Černošek), 17. Plekanec (Černošek, Jágr), 21. Plekanec, 28. Plekanec (Hlaváč, Židlický), 29. Valský (Mocek), 32. Dragoun (Kuchejda), 37. Patera (Hlaváč), 41. Patera (Plekanec, Tlustý), 46. Patera (Plekanec, Židlický). Rozhodčí: Mikula, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 10.194 (vyprodáno).

HC Kometa Brno - PSG Zlín 3:4 po sam. náj. (2:1, 0:1, 1:1)

Brňané po dvou prohrách sice získali jeden bod, ale herně nepřesvědčili. Předvedli totiž mátožný výkon plný nepřesností a reprezentační přestávka jim určitě přijde vhod. Hosté se naopak hráli odhodlaně a často se tlačili do koncovky.

Kometu dostal ještě ve třetí třetině do vedení Holec, tři minuty před koncem ale vyrovnal Ondráček a o vítězství Zlína pak rozhodl až v sedmé sérii samostatných nájezdů Bedřich Köhler.

Branky a nahrávky: 13. J. Svoboda (Divíšek), 18. H. Zohorna (Koreis), 48. Holec (Divíšek) - 20. Kubiš (Holík), 24. Leška (Balaštík, Kotvan), 57. Ondráček (Holík, Kubiš), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: Husička, Polák - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:9, navíc Čajánek (Zlín) na 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Piráti Chomutov - HC Oceláři Třinec 5:3 (1:3, 4:0, 0:0)

Chomutov prohrával po úvodní třetině s Třincem 1:3 a s jeho nadějemi na bodový zisk to nevypadalo dobře. Jenže druhou část hry domácí ovládli, za 14 minut nastříleli čtyři branky a skóre otočili. Hosté už ve zbytku utkání síly na zvrat nenašli.

Branky a nahrávky: 8. D. Hruška (Hromas), 21. Zálešák (D. Hruška, Jurčina), 24. Kraft (Hřebejk, Jurčina), 29. Gajovský (Duda), 34. Duda (Gajovský, M. Procházka) - 2. Zagrapan (D. Květoň, Polanský), 11. Zíb (Bonk, M. Růžička), 17. Varaďa (Zíb, Bonk). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 4:4, navíc Rutta - Varaďa oba 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4591.

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 5:4 v prodl. (3:0, 0:1, 1:3 - 1:0)

Zatímco Jihočeši pojali úvodní třetinu ještě jakou součást rozbruslení, domácí se činili a už v 17. minutě vedli 3:0. Hosté po první přestávce přeci jen přidali a odměnou jim byl přesilovkový gól Ference.

Další radost pak měli i po verdiktu videorozhodčího, který uznal ve třetí části hry branku Deje, na kterou za pouhých 18 sekund navázal Hanzal a srovnal na 3:3.

Mounfield navíc díky Michálkovi našel odpověď i na třetí gól Tenkráta v zápase. O vítězství Sparty tak nakonec rozhodl až v prodloužení Broš.

Branky a nahrávky: 8. T. Rachůnek (Bahenský, Foster), 15. Tenkrát (Broš, Sičák), 17. Tenkrát (Hovorka, Forman), 49. Tenkrát (Broš, Hovorka), 64. Broš (Mojžíš) - 27. Ference (Kotalík), 44. Dej (Mertl, Jank), 44. Hanzal (M. Michálek, Prospal), 54. M. Michálek (Ference). Rozhodčí: Hradil, Homola - J. Ondráček, Lhotský. Vyloučení: 8:7, navíc Hanzal (Č. Budějovice) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 5998.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít