Prezident ČSLH Král bere v kauze 'registrace' jen kontumace, jinak utrpí čest českého hokeje

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král má v extraligové kauze ohledně ‘neplatných‘ registrací jasno – vina je jednoznačně na straně klubů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král na tiskové konferenci po příletu | Foto: Tomáš Adamec

„Úkon registrace je pouze jeden – kluby musí poslat prohlášení o přestupu. To je jeden jediný dokument, jeden jediný papír, kde klub, ze kterého hráč odchází, s klubem, do kterého hráč přichází, podepíší tento papír. A podepíše ho hráč, kterého se to týká. Tenhle papír jde na vedení APK, tam je potvrzen a vrácen do klubu. V tu chvíli je hráč oprávněný hrát. Nic víc, ni míň,“ popsal Tomáš Král postup, který platí při extraligových přestupech.

Zároveň tak vyvrací představu o administrativně složitém úkonu. A těžko lze obvinit Krále z toho, že neví, o čem mluví, když několik let šéfoval Plzni. Tedy jednomu z klubů, kterému teď hrozí kontumace řady utkání a bodový odpočet.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident ČSLH Král věří v kauze 'registrace' v kontumace, jinak utrpí čest českého hokeje

A jak dodává, jednomu z klubů, který extraligové řády spoluutvářel. „To není žádná imaginární organizace, na kterou je možné nadávat. Asociace profesionálních klubů je čtrnáct profesionálních klubů a čtrnáct profesionálních manažerů, kteří si sami stanovují pravidla. Říkají, co bude nebo nebude, když se něco stane. Takže pokud přijdou a stanoví si jiná pravidla, tak to samozřejmě můžou.“

Ačkoliv šéf svazu přiznává, že kontumace, při které by Plzeň přišla o 19 bodů a Boleslav dokonce o 22, je velmi krutým trestem, jinou pravidla neumožňují. Možnost prominout penalizace naprosto odmítá.

„Bavíme se o dodržování nebo nedodržování předpisů. A to je strašně nebezpečné! Protože si myslím, že pokud by se nerespektovaly předpisy, ať už jsou dobré nebo špatné, tak to přinese obrovské dopady následně,“ uvedl Tomáš Král.

Jedním z nich by třeba byla i pošramocená čest českého hokeje. Samotná aféra ji ale podle Krále nepoškodí. „Jestli utrpí něčí čest, tak utrpí čest těch lidí, kteří nesplnili své povinnosti vůči svým zaměstnavatelům a vůči svému klubu. A kteří neví, jakým způsobem se registruje hráč! Takže já zcela odmítám, že by to byla nějaká ostuda nebo čest českého hokeje. Ostuda a čest českého hokeje by byla ohrožena v momentě, kdyby se řeklo, že v českém hokeji se nedodržují pravidla.“

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme