Přijet pozdě se pardubickým hokejistům vyplatilo

Nezkoušejme tvrdit, že tabulka hokejové Tipsport extraligy po dvou odehraných kolech je bůhvíjak důležitá. I když třeba fanouškům Pardubic teď může po včerejším vítězném utkání v Karlových Varech zaručeně posloužit k optimistickému pohledu na svět. A nemusí je už tolik zajímat, že jejich mužstvo si poradilo ještě s jedním soupeřem - s hodinovými ručičkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci HC Moeller Pardubice | Foto: HC Moeller Pardubice

Trochu zjednodušeně řečeno, extraligové týmy bychom mohly rozdělit do dvou skupin. Na ty, co si mohou říkat, že jedna věc je příprava a druhá samotná soutěž. A na ty, co si rády připomínají, co se jim v letním období už povedlo.

Do té druhé kategorie mohou patřit i Pardubice. ,,Sehráli jsme 8 zápasů European Trophy a některé z nich měly větší kvalitu, než samotná extraligy,“ pochvaloval si trenér Pavel Hynek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přijet pozdě se pardubickým hokejistům vyplatilo

Také středeční výhra nad Karlovými Vary 5:1 to potvrdila, protože v minulých utkáních byla energie pro Východočechy nepříjemným soupeřem. ,,Z deseti zápasů jsme měli, tuším, jen jedno vítězství, to není moc dobrá bilance. Navíc jsme přijeli teprve hodinu a půl před zápasem, protože jsme zůstali v zácpě,“ usmíval se Hynek.

,,Bál jsem se o první třetinu a vidíte, jak je hokej nevyzpytatelný. Vyhráli jsme ji 3:0,“ usmíval se Hynek a i v kabině poté zaznělo, že by měli pardubičtí jezdit od teď všude pozdě. Také kapitán Petr Koukal to bral s nadhledem: ,,Aspoň nebyl čas nad tím zápasem nějak přemýšlet.“

Po dalším vítězství tak budou diváci v Pardubicích mít o to větší nároky na svůj tým. ,,Už minulý rok v Pardubicích jsem poznal, že tamní divák je náročný. Chodí nejvyšší návštěvy v lize, přes 8 tisíc na každý zápas. Takže musíte těm divákům něco nabídnout a podle mě jsou nároční právem,“ souhlasí Hynek.

Aleš Procházka, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme