Přímému postupu do play-off se přiblížil Zlín, ztratily Pardubice a Plzeň

Hokejisté Zlína se přiblížili přímému postupu do play-off, když doma přehráli hradecký Mountfield. Naopak umístění v nejlepší šestce se vzdaluje Pardubicím, které neporazili doma Karlovy Vary a Plzni. Ta remizovala v Olomouci.

Brankář Karlových Varů Tomáš Závorka byl největší překážkou pro pardubické útočníky | Zdroj: ČTK

Do Zlína přijel hradecký Mountfield bez prvního útoku Kudrna, Šimánek, Mertl a pěti obránců. Přesto měl Zlín se ziskem tří bodů hodně práce. Nakonec vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem, když vítězný gól vstřelil v úvodu třetí třetiny Matějíček.

Pardubice potvrdily špatnou formu i v zápase s Karlovými Vary. V utkání dvakrát prohrávaly po gólech hostujícího Balána. Ve druhé třetině vyrovnával na 1:1 v přesilové hře Cetkovský, v závěrečné části zachránil alespoň bod Zohorna. V prodloužení totiž domácí inkasovali z hole Hrušky.

Olomouc po 12 zápasech bodovala. S Plzní Hanáci dvakrát vedli, ale hosté dokázali vždy vyrovnat. O výsledku nerozhodlo ani prodloužení a v nájezdech byli úspěšnější plzeňští. Olomouc si tak připsala alespoň jeden bod.

Brněnská Kometa stále drží třetí příčku před dotírající Spartou. Tentokrát si Moravané připsali tři body po vítězství nad Mladou Boleslaví. Vítězný gól vsítil v polovině utkání Vágner, pojistku přidal v 59. minutě Káňa. Hosté se neprosadili a Čiliak si v brněnské brance připsal čisté konto.

Na třetí příčku Brna by se ráda posunula Sparta, která si s chutí zastřílela ve Vítkovicích. Nakonec nadělila domácím pět gólů, když si hattrick připsal Rolinek.

Hokejista Jiří Sekáč mění dres, z Montrealu odchází do Anaheimu

50. kolo hokejové extraligy:

PSG Zlín - Mountfield Hradec Králové 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Kotvan (Leška), 21. Žižka (Matějíček), 43. Matějíček (Žižka, Köhler) - 2. T. Knotek (Pospíšil, Čáp), 36. Červený (Pláněk, Valcourt). Rozhodčí: Fraňo, Polák - Jiří Svoboda, Lhotský. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 4398.

HC Kometa Brno - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 32. Vágner (L. Čermák, J. Káňa II), 59. J. Káňa II (L. Čermák). Rozhodčí: Homola, Hradil - Bláha, Ondráček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Diváci: 7029.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Cetkovský (Marcinko, Tybor), 49. T. Zohorna (M. Špaček, Čáslava) - 7. Balán (Šmach), 48. Balán (Bahenský), 63. D. Hruška (Bahenský). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 7251.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 27. R. Dlouhý (Jaroměřský), 46. Herman (T. Rachůnek, Majeský) - 31. Simon (Kubka, Johnson), 53. Mozík (Simon, Johnson), rozhodující sam. nájezd Simon. Rozhodčí: Hribik, Wagner - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 2961.

HC Vítkovice Steel - HC Sparta Praha 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 52. Olesz (Stehlík, Svačina) - 20. Rolinek (Barinka), 22. Rolinek (Kumstát, Polášek), 37. Pech (Rolinek, Barinka), 41. Rolinek (Pech), 47. Volek (Pech, Polášek). Rozhodčí: Pavlovič, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:2. Diváci: 7060.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít