Případné uzavření české hokejové extraligy budí emoce

Dočká se hokejová extraliga uzavření? Právě o této možnosti jednali ve Velké Bíteši zástupci nejvyšší domácí soutěže. Ti nakonec zveřejnili pouze jedinou informaci – v jednáních se bude pokračovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik s bronzovou medailí z mistrovství světa na Slovensku | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

O možném uzavření extraligy Asociace profesionálních klubů nejednala zdaleka poprvé. Ani tentokrát nepřijala konkrétní rozhodnutí. Navíc členové APK doslova ignorovali přítomné novináře.

Nikdo se zástupci médií nekomunikoval, jen s úsměvem na rtech zástupci klubů opouštěli jednací sál. Jediným vyvoleným byl Ladislav Blažek, člen představenstva. I on ale s informacemi šetřil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Případné uzavření české hokejové extraligy budí emoce

„Jednotlivé kluby vyjádřily souhlas s dalšími jednáními o uzavření extraligy počínaje sezónou 2012/13. Další jednání budou probíhat, i co se týká způsobu, jestli čtrnáct týmů nebo rozšíření. Nechci předjímat, ale můžu říct, že většina klubů byla pro,“ uvedl Blažek.

Jenže nebojí se představitelé APK reakce ze strany klubů nižších soutěží? „Samozřejmě to může nastat. Ale proto jsme si nechali prostor pro jednání. Počítáme se tím,“ řekl dále Ladislav Blažek.

Mimochodem, o možném uzavření může rozhodnout letní valná hromada Českého svazu ledního hokeje. A extraliga bez možného sestupu a postupu z nižších soutěží?

Nespokojený Hadamczik

Reprezentační trenér Alois Hadamczik případné uzavření považuje za krok zpět. Navíc zdůraznil, že problémy s financemi nemá jen český hokej.

„Nikde nejsou peníze na rozdávání. Tak si neměli nastavit, že dávají třistatisícové platy. To je potom jejich problém. Myslíte si, že ruský trh je nenasytný? Také není nenasytný. Když zavřete ligu, dáte o 30-40 % menší platy, tak ti nejlepší hráči vám stejně odejdou. Lidi a sponzoři na to zase nebudou mít peníze,“ myslí si Alois Hadamczik.

Kouč národního týmu také nevěří tomu, že by větší příležitost dostali v případě uzavření extraligy mladí hokejisté.

„My ale musíme nejdřív ty mladé udržet, aby nešli ven. To znamená, že smlouvy s hráči musí být dřív, aby nám neodcházeli. Nám odejde ven první garnitura těch mladých osmnáctiletých, a ta druhá na to některá nemá,“ prohlásil Hadamczik.

Nižší soutěže ztratí smysl

Proti uzavření brojí i kluby první a druhé ligy. Podle manažera SK Kadaň Františka Wágnera by tento krok nižší soutěže prakticky odrovnal.

„Jakmile se uzavře extraliga, tak se ztratí soutěživost v nižších soutěžích. Bude to krok dozadu, není to nic dobrého. Pro sponzory prvoligových mužstev určitě ne, protože kdo pak bude dávat na první ligu peníze, když to nebude mít vůbec žádnou motivaci postoupit,“ uvedl Wágner.

A navíc dodal. „Funkcionáři ztratí motivaci, hráči ztratí motivaci. Protože o co se bude soutěžit? Kdo skončí na jakém místě? V České republice by se neměly v hokeji uzavírat vůbec žádné soutěže. Měly by být otevřené. A já pořád zastávám názor přímý postup a sestup.“

Alespoň jediný závěr tak zasedání APK přineslo. Zápasy Tipsport extraligy se v tomto týdnu odehrají podle plánu. Jen před jejich začátky diváci a hokejisté uctí minutou ticha památku zesnulého exprezidenta Václava Havla.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme