Příprava na Světový pohár je skvěle zorganizovaná, pochvaluje si Voráček

Po přeletu do Pittsburghu a jediném tréninku je tu pro hokejovou reprezentaci poslední přípravný zápas na Světový pohár. Ve středu v půl desáté večer by měla podle Jakuba Voráčka proti Výběru Severní Ameriky do 23 let hodně pomoci i příprava mimo led.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Jakub Voráček se raduje z gólu, kterým pečetil výhru českého týmu nad Lotyšskem | Foto: Český rozhlas

„Dali jsme si nějaký steak, tak jsme ho vybruslili. Myslím, že má tedy každý stejnou váhu jako před třemi dny,“ říká Jakub Voráček.

Volný den tak trochu vybízel k tomu, aby si hokejisté zašli na to, co mají rádi. Vděčné téma jídla ale musí v den poslední přípravy na Světový pohár stranou. Tohle je turnaj těch největších profesionálů jak na ledě, tak i mimo něj.

Přehrát

00:00 / 00:00

Má to úroveň, v nároďáku jsem takové přípravy nikdy nezažil, říká před začátkem SP hokejista Jakub Voráček

„Má to úroveň, v nároďáku jsem takové přípravy nikdy nezažil. I organizační věci jsou na vysoké úrovni, všechno klape, není žádný problém, všechno je na čas, takže i to nám pak dodává pohodu, že víme, do čeho jdeme. Je to výborně zorganizované,“ líčí hráč Philadelphie.

Oproti mistrovství světa v Praze před rokem a čtvrt v uvozovkách sebral kapitánské céčko Voráčkovi Plekanec. Útočník Philadelphie má ale i tak jednu z vůdčích rolí v týmu.

„Když se něco probírá, tak to řešíme v hloučku a pak padne rozhodnutí. Tohle je asi nejlepší parta, co jsem v nároďáku zažil,“ porovnává Voráček.

Sparta a Třinec zvítězily ve finálových reprízách. V extralize se dařilo domácím týmům

Číst článek

Času na přípravu na ledě je minimum, počet tréninkových hodin striktně nastavila NHL, a tak je nutné tužit partu i u taktické přípravy.

„Videa mají úroveň a jsou dobře připravena. Zápasy budou rozhodovat detaily – jedna dvě chyby můžou rozhodnout zápas nebo celý turnaj. Příprava je dobrá a kvalitní, takže doufám, že nám to pomůže,“ dodává reprezentační útočník.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme