Přípravu v Norsku vyměnil Jiří Novotný za mládežnický turnaj v Budějovicích

Hokejista Jiří Novotný, mistr světa z Německa v roce 2010, patří i letos do širší nominace před domácím světovým šampionátem. Na přípravná utkání do Norska však s týmem necestoval, přednost dal návštěvě hokejového centra Pouzar v Českých Budějovicích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Novotný musel svůj klub přesvědčit, aby ho pustil na reprezentační zápasy | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Už v sedmnácti letech začal v Českých Budějovicích hrát extraligu. V roce 2001 byl Jiří Novotný draftován jako 22. v pořadí týmem Buffalo Sabres a letošní sezonu prožil v Lokomotivu Jaroslavl.

„Vypadli jsme v 1. kole play-off, když jsme prohráli 2:4 s Dynamem Moskva a teď mám povinnosti v národním týmu,“ vrátil se Novotný ke konci klubové sezony, po kterém se připojil k reprezentaci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mluvit trenérů do práce z pozice rodiče je nesmysl, říkal na mládežnickém turnaji reprezentant Jiří Novotný

„Trénovali jsme ve Velkých Popovicích, týden jsme strávili v Letňanech. Několik hráčů pak dostalo volno a nemuselo letět k přípravným zápasům do Norska. Všechno je to zatím v přípravě, hráči se střídají a po skončení základní části NHL se teprve bude tým dotvářet,“ dodal k přípravě reprezentace Novotný.

Volno, které dostal, využil k pořádání Jiří Novotný Cupu 2015. Turnaj pro benjamínky roku narození 2008. Za tým Lvíčata České Budějovice hraje totiž také Novotný mladší.

„Už hrají dobře a jsem rád, že je tady vidět obrovská práce mládežnických trenérů Romana Fouska a pana Hejdy, což je super,“ říká český hokejový reprezentant Jiří Novotný.

Trenérům do jejich práce nemluví, i když by vzhledem ke svým zkušenostem asi mohl.

„To je nesmysl, abych z pozice rodiče mluvil trenérům do práce. Navíc, když vidím naše kluky, tak oproti ostatním lépe bruslí, což je v tomhle věku důležité,“ chválí práci mládežnických trenérů v Českých Budějovicích reprezentační útočník.

Kamil Jáša, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme