Přístroj na zádech, maska, odběry krve. Nemám to rád, přiznal po fyzických testech Voráček

Hrát hokej v NHL není pro hráče jen obdiv fanoušků a obchody plné suvenýrů se jmény hráčů. Ti si musejí k popularitě, kterou získávají během zápasů, dojít pravidelnou tréninkovou dřinou. Třeba i při fyzických testech. Jeden z nich absolvovali i hokejisté Philadelphie, mezi nimi i česká trojice Voráček, Neuvirth a Gudas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček se připravuje na fyzický test | Foto: František Kuna | Zdroj: Český rozhlas

Klakson oznámí start a hokejisté jezdí od jedné brankové čáry ke druhé. Vždy minutu, a když zazní další signál, musí být na druhé straně. Přístroj umístěný na zádech pak měří fyzičku a k tomu je potřeba mít na ústech náhubek připomínající plynovou masku. A to není moc oblíbené.

„Plynovou masku máš přes celý obličej i přes oči, tady to zakrývá jen nos a na pusu. Takže je dobré, že trošku ten vítr trochu fouká do obličeje. Ale bylo to nepříjemné,“ přiznává útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Philadelphie Flyers, včetně české trojice Voráček - Neuvirth - Gudas absolvovali náročné fyzické testy. Po testech s nimi mluvil František Kuna

„Myslel jsem, že to roztrhám, nemám to rád. Já nemůžu mít ani chránič na zuby v puse. Nohy v betonu, pak už je to nepříjemné. Vlastně, když máš laktát v těle, je těžké se přes to dostat,“ doplňuje Voráček, který se po dojetí netvářil příliš spokojeně.

Důvod je ten, že se intervaly, kdy musí hokejista dojet na druhou stranu, zkracují. A nohy tuhnou.

„Nakonec to trvá jen nějakých 13 minut, takže to není nějaké dlouhé. Musí se to prostě nějak odjezdit. Asi je to v pravidlech, asi to v nich chtějí mít, nebo v testech. takže bohužel se to musí odjezdit, bohužel pro nás. Ale zase na druhou stranu máme teď pět dnů volno, takže se můžeme zregenerovat a můžeme být ready na další zápas,“ poznamenává Radko Gudas.

„Mezitím nám tam brali krev. Já jsem vydržel jen sedm kol. Protože s těmi betony to také není nic moc bruslit,“ doplňuje gólman Michal Neuvirth.

Krev hokejistům vezmou vždy, když mezi minutovými jízdami mají pouhých 30 sekund volno. Prý to ale bude k něčemu dobré.

„Zítra nám řeknou, jestli je to dobré, nebo špatné. Takže čekám, že to snad bude palec nahoru,“ směje se a doufá Radko Gudas.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme