Pro hokejistu Hubáčka hrají velkou roli nasbírané zkušenosti

Zápasem s domácími Švédy vstoupí česká hokejová reprezentace do třetího dílu Euro Hockey Tour. Češi by rádi změnili nepříznivou bilanci na Švédských hokejových hrách - ve Stockholmu triumfovali v minulosti pouze jednou, a to v roce 1994. Přál by si to i útočník finského Jyväskylä Petr Hubáček, který v národním týmu načíná druhou stovku startů. Co mu ta první přinesla?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový reprezentant Petr Hubáček na tréninku v Moskvě | Zdroj: ČTK

„Je fakt, že já jsem se nad tím nikdy takhle nepozastavil nebo neohlížel zpátky sám. Hlavně ty zkušenosti, co člověk za tu dobu získal a prožil. Když si vzpomenu na ty začátky v roce 2005 v nároďáku – a dneska, tak hlavně posun ve zkušenostech je obrovský a přispívá k výkonnosti."

V případě Petra Hubáčka bezesporu. Stal se nedílnou součástí národního týmu. Byl u triumfu na mistrovství světa v Německu a loni v Bratislavě se těšil z bronzové medaile. Ze šampionátu v roce 2006 má navíc stříbro. Může ho proto na mezinárodním poli, jako nyní ve Švédsku, něco překvapit?

„Vždycky se najde něco, co člověka překvapit může. Když člověk někde jako mladý kluk jezdí, začíná, bere to úplně jinak. Dneska vím, co mě může čekat. Kolikátý je tohle můj turnaj… patnáctý, šestnáctý, osmnáctý? Ani nevím. Člověk už to bere z jiného hlediska, to se netýká jen reprezentace, ale celkově."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejista Petr Hubáček nepočítá, na kolikátém turnaji už s reprezentací je, statistiky neřeší a oceňuje zkušenosti, které během kariéry nasbíral

Co ale statistiky? Vnímá rodák z Brna fakt, že švédský turnaj Češi vyhráli pouze jednou, naposledy v roce 1994?

„Na statistiky moc nejsem, spíš fotbalové mám zmáknuté, ale hokejové moc ne. Takže tohle vůbec nevím."

A přání směrem ke třetímu podniku Euro Hockey Tour? Co může hokejový fanoušek od české reprezentace ve švédské metropoli očekávat?

„Já bych spíš odpověděl na to, s čím tam jít. S nějakým maximálním úsilím, soustředit se na jednotlivé detaily a zápasy a určitě uspět. To znamená zanechat určitý dojem a mít co nejvíc bodů."

Mnohé o ambicích pro turnaj napoví večerní duel se Švédy. Začíná v 19 hodin a ve vysílání Radiožurnálu o něm pochopitelně uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme