Pro kluky z NHL to tady není jednoduché, každý po nich jde, říká Řehoř

Hokejisté v české extralize si v posledních dnech zvykají na přítomnost borců ze severoamerické NHL v nejvyšší domácí soutěži. Žádný hráč se samozřejmě nevytasí s názorem, že je to vlastně jedno, zda na tuzemském ledě jsou nebo nejsou k vidění borci vypůjčení ze zámoří. Ale jak se takový ‚řadový‘ extraligový hokejista tváří na soupeře působícího jinak v NHL?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 3. kola extraligy HC Mountfield České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 21. září v Českých Budějovicích. Peter Frühauf a Ondřej Pavelec z Liberce. | Zdroj: ČTK

„Je to pro mě čest hrát proti gólmanovi z NHL, naštěstí jsem ho porazil,“ prohlásil například chomutovský gólman Milan Řehoř po nedělním vítězném utkání v Liberci, kde byl jeho protějškem diváky ostře sledovaný Ondřej Pavelec. Jedním dechem ale také dodal, že posilám z NHL není co závidět.

„Jsou vynikající, ale taky to pro ně není jednoduché prosadit se v téhle soutěži, každý po nich jde a je to hlavně něco jiného, než na co byli zvyklí,“ myslí si Řehoř.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na posily z NHL panují mezi ostatními hráči ELH rozdílné názory

„Pro extraligu je to přínos, ale je to týmová hra a sám nikdo nic nezmůže. My máme svůj tým a budeme se snažit předvádět dobré výkony,“ vyhlašuje zase bojovně útočník třineckých Ocelářů Martin Růžička.

„Jsem rád, že tyhle hráče můžeme vidět, potkat je, hrát proti nim. Na konfrontace s nimi se těším, abychom taky viděli, v čem jsou lepší než my, kde máme my mladí rezervy,“ prohlašuje plzeňský útočník Jan Kovář.

Chtít se něčemu přiučit, to ovšem určitě neznamená předem se klepat strachy před soupeřem, který se může pochlubit čerstvě získanými posilami ze zámoří. Však i karlovarský útočník Lukáš Pech takovéto filozofii ani v nejmenším nefandí.

„Jarda Jágr je samozřejmě výjimečný, ale nepanikařil bych, že budou hrát kluci z NHL a my nikoho nebudeme mít. Naopak nám to může vyhovovat, budeme jako outsider a můžeme překvapit.“

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme