Pro mě je to ztráta jako pro člověka, uvedl k tragédii Dominik Hašek

Hokejový svět se pomalů vzpamatovává z letecké tragédie, při které zahynuli hráči ruské Jaroslavle. Při neštěstí zahynuli i tři čeští hokejisté - Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček. S těmi se při zápasech v Kontinentální hokejové lize v minulé sezóně utkával i legendární gólman Dominik Hašek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominik Hašek na tiskové konferenci, | Foto: Lenka Kabrhelová

Pane Hašku, jak si pamatujete Jana Marka, Josefa Vašíčka a Karla Rachůnka?

Těžko se mi teď mluví, jak si je pamatuji. Pamatuji si je jak z ledu, tak mimo led. Jako kluky, jako kamarády. Jako lidi, se kterými jsem se setkával především minulý rok, protože v nároďáku už jsem s nimi nehrál. Seznámili jsme se v minulém roce, kdy jsme proti sobě nastupovali.

Přehrát

00:00 / 00:00

V poledních Ozvěnách dne hovořil Jan Bumba o letecké tragédii v Jaroslavli s Dominikem Haškem

Dá se říct, jak velká ztráta je to pro český hokej?

Já se přiznám, že na to takto nemyslím, protože pro mě to byli především lidé, tátové atd. Pro mě je to hrozná ztráta jako pro člověka. Samozřejmě i pro český hokej – všichni mistři světa, vynikající hráči na svých postech – ale v tuhle chvíli na to člověk takhle nemyslí.

Na mnoha místech v Česku se konaly takové spontánní vzpomínkové akce, lidé zapalovali svíčky, skandovali jména hráčů. Co tomu říkáte? Jak to na vás působí?

Všichni tři byli velkými osobnostmi, které daly českému hokeji spoustu. Lidé je vídali, fandili jim, protože ti kluci hráli za náš národ. A to jenom ukazuje, jak si jich lidé vážili, jak si váží hokeje celkově. Ale především těchto tří kluků, kteří v českém nároďáku udělali strašně moc.

Vy jste hrál v Rusku. Mají hráči v KHL strach z létání?

Můžu mluvit za sebe, já mám vždycky strach z létání. A vždycky mám největší strach, když se zvedáme ze země. Každý to cítí jinak. Já jsem se v životě nalétal hrozně moc, ať už ve Spojených státech nebo v Rusku. Nevím, co k tomu říct. Jsou to chartery, jsou to letadla, která jsou kontrolována. Je to historicky hrozná tragédie. Jednou za deset, za dvacet, za padesát let se takováto tragédie stane, bohužel se stala zrovna teď a těmto klukům.

Mirko Vasić, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme