Pro mnohé Slováky šampionát vyřazením domácích hokejistů skončil

Z pohledu mnoha sportovních fanoušků je hokej spolehlivě fungující lidovou zábavou. Jejím specifikem je ale to, že diváka někdy dokáže přinejmenším na pár hodin obrat o radost ze života. Právě to nám připomněl sobotní večer.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovenští hokejisté dlouho nemohli na gólmana Kristana najít recept | Zdroj: ČTK

Světový šampionát sice oficiálně vyvrcholí až v neděli 15. května, ale pro nemalé procento slovenských fanoušků skončil vlastně už včera. Týká se to těch, kteří nepochybovali o tom, že jejich mužstvo postoupí do čtvrtfinále a kteří doufali, že bude patřit mezi vážné zájemce o medaile.

Takových optimistů určitě nebylo před startem premiérového mistrovství světa pořádaného na Slovensku zrovna málo. Jenomže to už je neodvolatelně uzavřená kapitola. Chabou útěchou může být domácím příznivcům to, že probíhající šampionát se proměnil ve velkovýrobnu překvapivých výsledků a že papíroví favorité se v řadě případů hodně nadřeli na těsné výhry v utkáních se soupeři, které ještě před pár lety poráželi s jednou rukou v kapse.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poznámka Aleše Procházky k vyřazení Slováků na MS v ledním hokeji

Těch nepříjemných prožitků na účet domácího celku se za pár dnů sešlo zkrátka nějak moc. Čtyřikrát za sebou prohrát o gól, jako se to nechtěně povedlo Slovákům, to je rána, která se nezahojí z hodiny na hodinu.

A tak zatímco čtvrtfinalisté šampionátu budou spřádat svoje další turnajové plány, na slovenské půdě určitě zazní otázka, která bývá v podobné situaci obvyklá: Kdo za to může? -Ušetřen samozřejmě nezůstane ani kanadský trenér Glen Hanlon a hodně slyšet teď asi budou zastánci teorie, podle které by slovenské reprezentaci měl velet slovenský trenér.

Je nám jich docela líto, říkají při pohledu na zklamané Slováky mnozí čeští fanoušci. Málo platné - k našim východním sousedům to máme pořád ještě blíž než kamkoli jinam.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme