Pro tým jsou důležití i 'bezejmenní' hokejisté

Jsou mezi hokejisty takoví, které divák se zárukou pozná, aniž by musel luštit jmenovky na jejich zádech. A jsou zase jiní, kterých si začne pozorněji všímat až ve chvíli, kdy si o to svým počínáním na ledě hodně nahlas řeknou. Právě tak to funguje i při světovém šampionátu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

MS v ledním hokeji 2011, skupina D, Česká republika - Dánsko 2. dubna v Bratislavě. Michael Frolík (CZE) a brankář Patrick Galbraith (DEN). Frolík otevírá gólový účet zápasu

MS v ledním hokeji 2011, skupina D, Česká republika - Dánsko 2. dubna v Bratislavě. Michael Frolík (CZE) a brankář Patrick Galbraith (DEN). Frolík otevírá gólový účet zápasu | Zdroj: ČTK

Každý špičkový tým potřebuje k úspěchu nejen výrazné individuality, ale také hokejové bojovníky, jejichž nejcennější devízou je obětavost a mravenčí píle. Zdá se, že ani o takové borce nemá trenér Hadamczik na probíhajícím turnaji nouzi.

Ale nejen to - včerejší utkání s Dánskem kromě jiného pomohlo objevit mezi našimi útočníky přinejmenším další dva muže, kteří pro mužstvo mohou udělat víc, než jen být ku pomoci zasloužilejším spoluhráčům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro tým jsou důležití i 'bezejmenní' hokejisté

Mám teď na mysli Michaela Frolíka, který zaznamenal svoje první dva góly v seniorské reprezentaci, a Milana Michálka. Také on se dvakrát trefil do soupeřovy branky a zdá se, že po boku Eliáše a Havláta si hokeje na bratislavském ledě opravdu užívá.

Adeptů na střílení branek tedy v našem celku přibylo, a tak mohl Jaromír Jágr po pondělním duelu spokojeně poznamenat: No prosím - a jde to i beze mě. Což chtě nechtě budou muset vzít na vědomí i příští soupeři českého výběru. Ověřují si totiž, že jim opravdu nepostačí přilepit se na největší hvězdu našeho týmu plus přepečlivě hlídat Jágrovy spoluhráče v první útočné formaci.

Jsou tu i jiní hráči nepostrádající nápady a schopní dávat góly. Doufejme jen, že to potvrdí také zítřejší utkání s Finskem, které už bude patřit do kategorie těch hodně náročných. O tom, že další bodový vklad do bojů v osmifinálové skupině by byl velmi příjemným dárečkem, se nemusíme navzájem ujišťovat.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme