Problémy s Evropským pohárem hokejistů

Důkladná propagace? To je dnes pro organizátory každé velké sportovní akce nanejvýš důležitý úkol - pokud ovšem nechtějí při konečném účtování hořce zaplakat. Takovéto pravidlo by mělo platit i pro iniciátory a účastníky právě probíhajícího Evropského poháru hokejistů. Mělo by.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

Soutěž, která se pokouší zpestřit klubům i fanouškům začátek sezóny a přimět Mezinárodní federaci, aby po zániku Ligy mistrů zaplnila ono evropské hokejové vzduchoprázdno, sotva může počítat s tím, že kulisu budou obstarávat vyprodané tribuny.

Nicméně hokej by se měl hrát pokud možno pro diváky - a to měl na paměti i generální manažer Sparty Petr Bříza, když jednal o účasti pražského klubu v premiérovém ročníku Evropského poháru.

Přehrát

00:00 / 00:00

Problémy s Evropským pohárem hokejistů

„To byla dohoda osmnácti týmů, které postavily na nohy tento turnaj. A co se bude dít dál, jestli to bude mít modus postupový a jestli se tohoto turnaje budou zúčastňovat týmy dle nějaké národní kvalifikace, o tom nikdy nikdo nepřemýšlel a ani o tom nemluvil,“ říká Petr Bříza.

„My spíš řešíme ten problém, že v evropském hokeji jsme zavřeni ve svých národních ligách, a my potřebujeme popularizovat naše kluby i v těch ostatních zemích, což se zatím nepovedlo ani Champions Hockey League, která bohužel fungovala jen jeden rok. Takže tohle je i pokus, abychom zjistili, jestli to vzbudí pozornost a jestli jsme skutečně schopni oslovit evropské hokejové fanoušky, nejenom ty naše.“


Dojem pokazilo prostředí

V této chvíli má Sparta za sebou úvodní tři zápasy hrané v Norsku a ve Finsku. Hokejová výprava Pražanů do Skandinávie měla sice svoje pozitiva, ale pokud se týká zázemí a diváckého zájmu, podle dobrozdání jednoho z trenérů, Miloše Holaně, hostitelé pro dobré jméno Evropského poháru mnoho neudělali.

„Byly to velice kvalitní zápasy. Dojem pokazilo jen prostředí, ve kterém se zápasy hrály - na stadionech s kapacitami, řekl bych, pro druhou ligu. Ale my jsme tam přijeli hrát hokej, což se splnilo, a já jako trenér tyhle podmínky trošku házím za hlavu.“

„ Ale věřím, že hráčům to asi není moc příjemné, když se každý den někam stěhují a když strava není ideální. Ale jen znovu zopakuji, že po hokejové stránce to byla velká zkušenost,“ sdělil Miloš Holaň.

Ta další čeká v nejbližších dnech. Sparta totiž absolvuje od 18. do 25. srpna čtyři zápasy Evropského poháru na vlastním ledě. Jejími soupeři budou švédské týmy Färjestad, Djurgaarden a Linköping plus německý Mannheim.

A protože Pražané - na rozdíl od svých hostitelů v Norsku a Finsku - nehledali pro tato utkání halu s menší diváckou kapacitou, můžeme jen být zvědavi, nakolik se jim vyplatí sázka na přízeň sparťanských fanoušků.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme