Projekt hokejové Ligy mistrů opět pohřben. Na neurčito

O peníze jde až v první řadě. A platí to i v hokeji. Není to tak dlouho, co si hokejoví experti a fanoušci v řadě evropských zemí spokojeně mnuli ruce při pohledu na slibně nastartovanou Ligu mistrů. Teď už mají ovšem po radosti, a to buď na dobu neurčitou nebo dokonce na věčné časy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prázdná branka (ilustr. foto) | Foto: Radim Sajbot

Předseda Mezinárodní hokejové federace René Fasel se včera nechal slyšet, že pokus o znovuobnovení této klubové soutěže, která po úspěšné premiéře měla v loňské sezóně neplánovanou přestávku, nadobro skončil v ofsajdu.

A hlavní důvod? Ne všichni členové evropské hokejové rodiny prý byli ochotni akceptovat nabízená pravidla hry. Stojí určitě za to převést tento argument do srozumitelnější mluvy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Projekt hokejové Ligy mistrů opět pohřben. Na neurčito.

Stav věci vysvětluje ředitel Asociace profesionálních klubů Stanislav Šulc: „Ten výrok postrádá jakoukoli zmínku o tom, že evropské ligové soutěže už s Mezinárodní hokejovou federací podepsaly jednu smlouvu na tři roky. Federace ji po prvním roce fungování Champions league jednostranně ukončila a dodnes se nenašlo řešení, jak odškodnit mužstva, která si v loňském roce vydobyla právo v soutěži hrát. V našem případě šlo o Slavii a Karlovy Vary."

Tím konflikt ale podle Stanislava Šulce nekončí: „Druhý problém byl v tom, že jsme se stále dohadovali o délce smlouvy. Původní varianta nově navrhované smlouvy totiž byla na patnáct let a dalších patnáct let v opci. My nevíme, co bude z hlediska ekonomiky a z hlediska evropského hokeje za rok a dva a měli bychom se zavazovat na patnáct, respektive třicet let."

Selhání IIHF

Důvěra národních hokejových svazů a vedení ligových soutěží v nějaký dlouhodobý projekt byla nepochybně nahlodána také experimenty, které si Mezinárodní federace v nedávné době vyzkoušela.

Vzpomeňme na několik let pořádanou Evropskou ligu, která byla shodou okolností zrušena právě v situaci, kdy konečně získávala půdu pod nohama. Vzpomeňme na nepovedenou náhražku v podobě bleskového turnaje Super Six pořádaného v Petrohradu. A tak je opravdu těžké v této chvíli doufat, že se evropský hokej v dohledné době dočká atraktivní klubové soutěže, kterou tolik potřeboval.

Nevěří tomu ani ředitel APK, Stanislav Šulc: „Já to v každém případě považuji za naprosto fatální selhání Mezinárodní hokejové federace, protože v situaci, kdy všechny kolektivní sporty jako basket, házená, volejbal, evropské klubové měření na nejvyšší úrovni mají, tak mě nikdo nepřesvědčí o tom, že v hokeji nejsou prostředky na to, aby hokej takovou soutěž na evropské úrovni měl také.

Aleš Procházka, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme