Proměny hokejového Brna

Kdeže ty loňské stresy jsou! Mohou si teď spokojeně říkat hokejoví fanoušci v Brně. Zdá se to být už strašně dlouho, co Kometa v loňském ročníku marně hledala svoji tvář, po 10-ti odehraných kolech, zůstávala na dně extraligové tabulky s jediným získaným bodíkem a bezmocně sledovala unikající extraligový peloton.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tipsport hokejová extraliga | Foto: Hokej.cz

Jak je možné, že tým, který je z větší části složen z kvalitních hráčů s extraligovými zkušenostmi, se může takto trápit? - divili se po dlouhé týdny příznivci Komety i mnozí přespolní. V roli vysvoboditele se tehdy nakonec ocitl trenér Vladimír Jeřábek.


„To není věc jednoho člověka, samozřejmě musí i hráči podřídit se tomu mužstvu a hře. Pak jedině tak to může fungovat,“ je přesvědčen Jeřábek.


A v letošní sezóně to zatím opravdu funguje. Kometa je po 10-ti odehraných kolech, na pátém místě a naplňuje věštby odborníků, kteří očekávají, že v letošním ročníku extraligy by už neměla chybět mezi účastníky play off.

Přehrát

00:00 / 00:00

Proměny hokejového Brna


V čem je momentálně největší síla brněnského týmu - o tom se na vlastní kůži ujistili hokejisté Pardubic. „Do zadu hráli opravdu skvěle. Nebylo to vůbec jednoduché se přes ně dostat,“ vysekl po zápasovou poklonu brněnské defenzívě jeden z trenérů Pardubic, Jan Votruba.


Nedáváme góly, ale šance máme


Na druhé straně budiž také řečeno, že i proti Pardubicím se Kometa představila jako tým, který si nepotrpí na nějakou velkou úrodu branek.


„My to posloucháme pořád, že nedáváme moc branek. Na druhou stranu by bylo mnohem horší, kdybychom se do těch šancí nedostávali a po zápase zpytovali svědomí, že jsme neměli z čeho gól dát, ale ve většině zápasů jsme si šance vytvořili, ale neproměnili. Je jen potřeba zvýšit důraz do koncovky,“ je si vědom asistent trenéra Ladislav Lubina.


O to procítěněji byl fanoušky Komety poplácáván po zádech autor jediného včerejšího gólu Josef Balej. Ten si ale především pochvaloval hokejovou produkci svých spoluhráčů.


„Gólman chytal výborně, chalani tam výborně bránili,“ chválil Balej a příznivci Komety zase neúnavně fandili, což v konkurenci pověstného pardubického kotle také mělo svůj význam.


Super diváci


„Je velmi důležité, že nás podporují i ve chvílích,kdy se nám nedaří a chtěl bych jim za to poděkovat.“ Však také po zápasová děkovačka hokejistů Komety početné výpravě brněnských fanoušků byla opravdu důkladná.


Jen jeden hráč hostujícího týmu si ji asi nedokázal náležitě užít. Mám na mysli Petra Hubáčka, který těsně před koncem zápasu dostal úder do hlavy po střetu s pardubickým útočníkem Liborem Pivkem.


„V uvozovkách běžný hokejový zákrok s tím, že on mě chtěl dohrát a nepočítal s tím, že já jsem se mu mírně sehnul. Zhruba dvě minuty jsem o sobě nevěděl, bolela mě hlava a teď už v pohodě,“ popisoval brněnský hokejista.


Už chvíli po utkání byl ale Petr Hubáček natolik fit, aby naplno vnímal, jak cennou hokejovou kořist si Kometa z pardubické arény odváží.


„I když oni nehrají doma tak excelentně jako loni, tak pro nás jsou tři body z venku perfektní,“ radoval se Hubáček.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme