Prospal ani Hašek se na MS neobjeví. Jágr je naopak připraven

Další jména si ze svého seznamu kandidátů pro světový šampionát musel odškrtnout Vladimír Růžička. Trenérovi hokejové reprezentace se po Tomáši Kaberlem omluvil i Michael Frolík a Václav Prospal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr na tréninku | Foto: Miroslav Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Václav Prospal už byl přitom oslavován coby příklad hráče, který nezahořkl. Růžička ho totiž nepozval na olympiádu, pro mistrovství světa v Německu s ním ale počítal. Jeho úvahy ale narušil jediný telefonát.

„Vašek mi řekl, že nemá podepsanou smlouvu a že si po náročné sezoně musí odpočinout a poléčit koleno,“ popisoval Prospalovy důvody Vladimír Růžička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sž Hokej-repre-Růžička.mp3

Jenže to nebyla poslední jobovka, kterou prostřednictvím telefonních linek uslyšel. „Ráno jsem se dozvěděl, že nepřijede ani Frolík, který je na operaci s nosem,“ dodal zkušený kouč.

Naopak ulevit si kouč národního týmu mohl po rozhovoru s Jaromírem Jágrem. „Chybět by neměl. Jen mám strach, aby se nezranil na tréninku. Kladl jsem mu na srdce, aby to nepřeháněl. Jarda se jinak cítí v pohodě a je připravený přijet. Tohle ukázkový přístup k národnímu týmu,“ doplnil Vladimír Růžička.

Jeden z Růžičkových spoluhráčů z Nagana si tak pomalu balí hokejky na cestu na šampionát, další si ale po výborné sezoně odpočine. Dominika Haška totiž plánuje oslovit, jen kdyby se zranila gólmanská jednička Tomáš Vokoun.

„Když bude Tomáš připravený, tak Dominik nepojede. Nemá smysl, aby nám tam dělal dvojku nebo dokonce trojku, to si nezaslouží. Mám k němu velkou úctu a respekt, a proto je mi jasné, že Dominik může být buď brankář číslo jedna, nebo nemá cenu, aby cestoval,“ trenér reprezentace.

Reprezentaci čeká příprava se Slovenskem

Hokejová reprezentace pak bez svého hlavního kouče rozbila svůj stan v Prostějově. Právě tam v pátek a v sobotu sehraje přípravné duely se Slovenskem. V týmu už se objeví i někteří hráči, se kterými trenéři počítají pro květnový šampionát v Německu.

Přehrát

00:00 / 00:00

ORž Hokej, reprezentace.mp3

Samozřejmě na Hané ale hokejoví příznivci nemohou v sestavě očekávat nikoho z NHL. V případě zámořských posil bude rozhodovat především aktuální zdravotní stav. Brankář Vokoun by měl například absolvovat Švédské hry a jeho reprezentační kolega Pavelec naskočí do přípravy příští týden.

„Pokud budou okolnosti přát, tak by se v týmu mohli objevit Lukáš Krajíček z Filadelfie, případně i Michálek z Phoenixu, z Floridy Kreps a Olesz, i když ten je momentálně zraněný. Fleischman s Plekancem se potkají v prvním kole paly off, takže jeden z nich by měl být k dispozici,“ nastínil aktuální situaci asistent trenéra Josef Jandač.

Relativně zbývá ještě dostatek času na složení mužstva pro světový šampionát. Co z tohoto pohledu může tedy ukázat nadcházející konfrontace se Slovenskem?

Realizační tým české hokejové reprezentace | Foto: Miroslav Bureš

„Chceme, aby kluci o místo na šampionátu zabojovali a aby předváděli maximální výkony. Představoval bych si to jako v tom druhém utkání se Švýcarskem, kdy opravdu nechali na ledě všechno. V týmu jsou ale i samozřejmě hráči, kteří se na mistrovství světa nepodívají, oni si to však jsou plně vědomi,“ doplnil Janda.

Se Slovenskem se česká reprezentace utká na prostějovském ledě v pátek od 18 a v sobotu od 15 hodin.

Pavel Petr, Jan Suchan, Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme