Prospal je vděčný za šanci u hokejové reprezentace. Fantazie, neskrývá nadšení

Není to tak dlouho, co hokejista Václav Prospal zakončil aktivní kariéru. Během ní si mimo jiné zahrál na tehdy veleúspěšném Světovém poháru v roce 2004. Teď ho po dvanácti letech čeká stejná akce. Prospal na ní ale tentokrát bude stát na lavičce coby asistent trenéra Josefa Jandače. A na turnaj se podle svých slov nesmírně těší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Práce s hokejovými reprezentanty Václava Prospala baví | Foto: ČTK

Z Václava Prospala je cítit velká pokora z šance, kterou dostal.

„Je to pro mě neskutečná životní zkušenost. Na Světovém poháru budou nejlepší hráči na světě. I v českém týmu jsou až na pár zraněných ti nejlepší. Být s nimi na ledě je zážitek,“ těší se Prospal.

Na druhou stranu to, že trenér Josef Jandač ukázal právě na něj, nepřekvapí. Prospal velmi dobře zná prostředí Světového poháru z druhé strany – s hokejkou v ruce a bruslemi na nohou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pro Václava Prospala je možnost působit u české hokejové reprezentace obrovskou zkušeností a zároveň zážitkem

„Ještě bych si klidně rád zatrénoval, jenže už to bohužel nejde. Jsem na druhé straně, ale je to fantazie,“ říká bývalý hokejista Tampy Bay či Ottawy a dalších zámořských klubů.

Stejně jako Prospal si rád zatrénoval i další asistent Jaroslav Špaček, který se zapojil do některých cvičení. Oba společně – poměrně krátce po konci aktivní kariéry – nastoupili k národnímu týmu. A podle Prospala to může mít i drobná úskalí.

„Pořád je tam pár hráčů, s kterými jsem hrával nebo se s nimi znám. Nejsem tady od toho, abych po nich řval. Přišli jsme s jedním cílem, a to je uhrát pořádný výsledek. Trenéři se scházeli pomalu celé léto, takže věříme, že čas a příprava se nám zúročí, protože kluci pracují velmi dobře,“ chválí Prospal.

Zkušenosti od hráčů z NHL a národního týmu se reprezentantům musí hodit. „Každý člověk se posouvá dál, čas nejde zastavit. Nesmírně si vážím toho, že tady můžu být a že jsem takovou šanci od Pepy (Josefa Jandače – pozn. red.) dostal,“ dodává jednačtyřicetiletý rodák z Českých Budějovic.

Hokejovou reprezentaci čeká už jen jeden ostrý trénink v Praze a pak odcestují na čtvrteční přípravný zápas proti Rusům v Petrohradu.

František Kuna, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru