Prospal zařídil výhru Rangers

Hokejista Václav Prospal má v úvodu nové sezóny NHL výbornou formu. Český útočník zařídil dvěma góly a jednou nahrávkou vítězství New York Rangers nad Los Angeles 4:2. Dvě asistence si připsal jeho spoluhráč Aleš Kotalík. V dalších zápasech porazilo Chicago Edmonton 4:3, Anaheim Minnesotu 3:2, Dallas Nashville vysoko 6:0 a Carolina prohrála s Pittsburghem 2:3 po samostatných nájezdech.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Václav Prospal má v letošní sezóně bilanci tři góly a sedm asistencí. Svou první trefou v zápase, kterou ve čtvrté minutě otevřel skóre, navíc dosáhl mety 200 gólů v NHL. Na obě branky mu přihrál další Čech Aleš Kotalík, jednu asistenci zaznamenal obránce Michael Rozsíval.

"Vinny je skvělý hráč. Výborně tvoří hru, tvrdě maká každé střídání, snaží se najít spoluhráče a jak vidíte, přináší to ovoce," ocenil Prospalovy výkony slovenský spoluhráč Marián Gáborík, který po přihrávce Prospala ve 45. minutě uzavřel skóre na 4:2.

Rangers se tak s dvanácti body po sedmi zápasech dělí o první místo v NHL s obhájc Stanley Cupu z Pittsburghu, kteří vyhráli v Carolině 3:2 po samostatných nájezdech. Rozhodující nájezd proměnil v šesté sérii Chris Kunitzs. Penguins tak zvítězili i v pátém utkání na ledě soupeře za sebou a vytvořili nový klubový rekord.

Potřetí v řadě prohrála Minnesota, navíc přišla o útočníka Martina Havláta, který odehrál jen 11 minut. Má natažená třísla, pár dnů asi bude chybět," sdělil po zápase trenér Todd Richards. Wild prohráli v Anaheimu 2:3.

Poprvé po svém letním odchodu z Chicaga do Edmontonu nastoupil proti bývalému klubu brankář Nikolaj Chabibulin. Ruský gólman sice chytil 34 z 38 střel, ale Oilers nakonec prohráli 3:4. Na jeden gól Edmontonu nahrál Aleš Hemský.

New York Rangers - Los Angeles 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 4. a 14. Prospal (na obě Kotalík), 23. Boyle (Rozsíval), 45. Gáborík (Prospal) - 5. R. Smyth, 28. Handzuš. Střely na branku: 21:36. Diváci: 18.200

Carolina - Pittsburgh 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky: 45. a 51. R. Whitney - 15. Rupp, 25. Malkin, rozhodující nájezd Kunitz. Střely na branku: 29:38. Diváci: 14.053

Chicago - Edmonton 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Branky: 1. Sharp, 14. Skille, 30. Versteeg, 58. Barker - 3. Cogliano, 51. Penner, 60. Grebeškov (Hemský). Střely na branku: 38:19. Diváci: 20.124

Dallas - Nashville 6:0 (4:0, 1:0, 1:0)

Branky: 4. a 9. Morrow, 7. a 22. Eriksson, 4. B. Richards, 58. Petersen. Střely na branku: 26:29. Diváci: 16.365

Anaheim - Minnesota 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky: 2. a 9. Perry, 36. R. Carter - 37. Belanger, 60. Brunette. Střely na branku: 35:34. Diváci: 15.111